Reklama

Tak wykańczają sprzedawców na Allegro

Co zrobić, jeśli inny użytkownik Allegro sprzedaje to samo, tylko taniej? Nieuczciwi sprzedający znaleźli sposób na pozbycie się konkurencji.

Na Wykopie znów pojawił się zdesperowany Allegrowicz. Tym razem nie oszukany kupujący, ale sprzedawca, który nie znalazł sprawiedliwości u właścicieli największego polskiego serwisu aukcyjnego. Sprzedawca ów ma nietypowy, zdawałoby się, problem:

"Jestem właścicielem firmy, która utrzymuje się głównie dzięki sprzedaży na Allegro. Na przestrzeni ostatnich lat pojawił się problem z wykupywaniem aukcji: araby na zlecenie konkurencji wchodzą na wszystkie aukcje i wykupują przedmioty z kradzionych kont. No i potem trzeba od nowa wystawiać, ubiegać się o zwroty prowizji, pisać maile, odpowiadać na pytania, tylko po to, by po dniu przerwy znowu ktoś wykupił wszystkie aukcje i wystawił kilkanaście negatywów (o usunięcie których trzeba napisać tysiące maili)" - skarży się internauta.

Reklama

Taki proceder ma miejsce na Allegro nie od dziś. Wątki, w którym opisywano masowe wykupowanie towaru lepszych sprzedawców, a następnie wystawianie im serii negatywnych komentarzy, pojawiały się już na forum serwisu. Co na to Allegro? Nic. I to mimo że użytkownicy sami proponują proste rozwiązanie: możliwość wprowadzenia przez sprzedawcę ograniczenia liczby sztuk danego przedmiotu, jakie klient może kupić.

Jeśli sprzedawcą jest duże przedsiębiorstwo, które wystawia po atrakcyjnej cenie np. 1000 sztuk jakiegoś towaru, trudno będzie je w takiej sytuacji wykończyć. Dziś bez problemu można takiej firmie zaszkodzić, działając nawet z kilku kont. Ilu sprzedawców taki problem dotyczy? Kilkunastu, kilkudziesięciu? Jednak nie tylko dla nich, ale i dla nas wszystkich lepiej by było, gdyby nie musieli uciekać z Allegro.

Michał Wilmowski

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Allegro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama