Test Allview X3 Soul Style

Allview X3 Soul Style /INTERIA.PL
Reklama

Allview konsekwentnie rozwija swoje linie smartonów, które z generacji na generację stają się coraz lepsze. Czy model X3 Soul Style jest udanym owocem tej ewolucji?

Obudowa X3 Soul Style jest wykonana z półmatowego aluminium, które jest wykończone chromowanymi wstawkami. Przód pokrywa zaokrąglona na krawędziach tafla szkła, a pod wyświetlaczem znajdują się trzy przyciski dotykowe. Telefon nie urzeka wyglądem, ale też nie powinien budzić u większości żadnych negatywnych emocji. 

Jeśli chodzi o jakość - Allview X3 Soul Style może być wzorem dla wielu większych i bardziej rozpoznawalnych marek. Słuchawka jest perfekcyjnie spasowana, nie ugina się i nie wydaje żadnych odgłosów, a materiały użyte do jej produkcji robią bardzo dobre wrażenie. 

Reklama

Ekran i multimedia

Wyświetlacz ma przekątną 5,5 cala, jest wykonany w technologii IPS i ma rozdzielczości Full HD. Jego parametry nie pozostawiają wiele do życzenia, podobnie jak obraz, który prezentuje. Kolory, choć chłodne, są dobrze nasycone, a jasność maksymalna pozwala na komfortowe użytkowanie smartfonu w każdych warunkach oświetleniowych. 

Za emitowanie dźwięku odpowiada niewielki, pojedynczy głośnik umieszczony w dolnej części tylnej ściany obudowy. Niestety, mimo znajdującego się obok loga DTS Sound, jego jakość jest "tylko" przeciętna. 

Aparat i bateria

Do robienia zdjęć służy 13-megapikselowy aparat opierający się o matrycę Sony IMX 258 i optykę f/2.0, który w trudnych warunkach wspomaga pojedyncza dioda doświetlająca LED. Jak z jakością zdjęć? Są poprawnie. W bardzo dobrych warunkach fotografie są szczegółowe, a kolorystyka naturalna. W przypadku jednak jakiegokolwiek pogorszenia się warunków, zdjęcia stają się nienaturalnie przyciemnione, a szczegółowość jest bardzo różna, w zależności od tego jak bardzo drży nam ręka. Po zmroku jest tylko gorzej.

Imprezowicze nie powinni być jednak do końca zawiedzeni, ponieważ przednia jednostka sprawuje się nadspodziewanie dobrze. Producent nie podał w specyfikacji jasności obiektywu 8-megapikselowego układu, ale w scenerii ze słabym oświetleniem robi zaskakująco jasne i szczegółowe zdjęcia. Co więcej, producent umieścił nad ekranem diodę doświetlającą, która może pomóc w całkowitej ciemności.

Nie chcesz, aby zaskoczył cię dzisiaj deszcz? Pobierz darmową aplikację Weź parasol

Pod obudową znajduje się akumulator o pojemności 3150 mAh. Jego efektywność jest wystarczająca na potrzeby urządzenia, co skutkuje niezłym czasem pracy na jednym ładowaniu. Przy umiarkowanym obciążeniu można liczyć na 1,5 dnia użytkowania.

Podzespoły i system

Wydajność powierzono jednemu z najpopularniejszych układów w klasie - MediaTekowi MT6753. To jednostka oparta na ośmiu rdzeniach o taktowaniu 1,3 GHz z układem graficznym Mali-T720. Pamięć operacyjna ma pojemność 3 GB. Interfejs smartfonu pracuje na co dzień szybko i stabilnie. Nawet przy kilku aplikacjach uruchomionych w tle, ciężko o widoczne spowolnienia.  Jeśli chodzi jednak o gry, trzeba liczyć się z kompromisami. W przypadku najbardziej wymagających tytułów, w celu zachowania płynności rozgrywki, trzeba zredukować ilość detali graficznych.

Wyniki popularnych benchmarków: Antutu - 37 573 punkty, 3DMark SlingShot - 196 punktów, Quadrant Standard Edition - 21 801 punktów. 

Na pokładzie znajduje się Android 6.0 z charakterystyczną nakładką producenta. Ma ona kolorowy i i rozbudowany interfejs, którego obsługa wymaga jednak przyzwyczajenia. Niektóre funkcje są bowiem inaczej rozwiązane. Mowa między innymi o wysuwanym od góry pasku powiadomień, który nie posiada skrótów ustawień. Te wysuwane są od dołu, na osobnej belce.

Podsumowanie

Allview X3 Soul Style - cena: około 1199 zł


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: allview
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy