Ujawniono, co znajdowało się na komputerze Osamy bin Ladena

Amerykańskie służby ujawniły listę plików znajdujących się na komputerze jednego z najbardziej znanych terrorystów. Nie jest to kompletna zawartość twardego dysku, ale i tak znalazło się kilka nietypowych pozycji.

Wśród odtajnionych plików znalazły się oczywiście głównie dokumenty, zdjęcia i filmy powiązane z działalnością terrorystyczną bin Ladena. Mowa o różnego rodzaju planach, filmach z egzekucji, a także materiałach propagandowych. To jednak nie jest dla nikogo zaskoczeniem. 

Najciekawsze są pliki zupełnie nie związane z tym, czym szef Al-Kaidy zajmował się na co dzień. Według CIA, na komputerze było dużo różnego rodzaju pornografii, w tym gier erotycznych, a także produkcje anime. W wolnym czasie bin Laden relaksował się przy amerykańskich filmach i serialach. Resident Evil, Auta, Mrówka Z czy cała kolekcja Jasia Fasoli to tylko wybrane pozycje. Znaleziono też film dokumentalny BBC o Al-Kaidzie. 

Co więcej, pojawiły się również filmy o szydełkowaniu, bogata biblioteka audio (zachodnich wykonawców), a nawet pobrane viralowe filmiki z serwisu YouTube. Najbardziej charakterystycznym jest "Charlie Bit My Finger", który zrobił furorę w 2007 roku. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Osama bin Laden
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy