Uwaga na oszustów wykorzystujących OLX, Przelewy 24 i InPost

Oszuści grasujący w serwisie OLX wykorzystują fałszywe linki do Przelewów 24 i usług InPost, aby wyciągnąć od internautów dane do bankowości internetowej - czytamy w serwisie Zaufana Trzecia Strona.

Metody oszustwa stosowana przez złodziei nie są nowe, ale rzadko ktoś łączy kilka mechanizmów w taki sposób. Wszystko zaczyna się od fałszywego ogłoszenia na OLX. Sprzedający-oszust wystawia zaskakująco niedrogi przedmiot, na przykład telefon. Potem prosi kupującego, aby opłacić przesyłkę (koszt 9,99 zł) korzystając z usług InPost - czytamy w Zaufanej Trzeciej Stronie. Tutaj zaczynają się problemy.

Link oczywiście prowadzi do podrobionej strony Przelewy24 z kilkoma usługami bankowymi. Kolejna strona (naszego banku) rzecz jasna również została sfałszowana. Jeśli zalogujemy się na podrobionej stronie, podając swoje dane, przestępcy wykorzystają hasło i login, aby równolegle zalogować się na naszą prawdziwą usługę. Potem przygotują przelew zdefiniowany (użytkownik otrzyma prośbę o wpisanie kodu z SMS-a). Dalej już nie będzie problemów ze zrobieniem przelewu na podstawione konto.

Reklama

Cała operacja wydaje się skomplikowana, ale wystarczy, że nabierze się na nią niewielki odsetek internautów.INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy