Użytkownicy smartfonów Sony Xperia dostaną odszkodowania

W wyniku ugody wywalczonej przez prawników Sony, użytkownicy konkretnych modeli urządzeń Sony Xperia dostaną odszkodowania. Niestety, tylko w Stanach Zjednoczonych.

Chodzi o głośny pozew zbiorowy przeciwko japońskiemu producentowi, wniesiony przez użytkowników smartofnów Xperia, którzy czują się oszukani obietnicami o wodoszczelności swoich urządzeń. Ich egzemplarze uległy zalaniu, mimo iż producent zapewniał w materiałach reklamowych, że są wodoodporne. 

Proces ciągnął się przez kilkanaście miesięcy. Ostatecznie, obie strony zawarły ugodę, na mocy której wszystkim osobom, których urządzenia okazały się nie być wystarczająco odporne na wodę, zostaną wypłacone odszkodowania w wysokości od 100 do 300 dolarów (około 1084 zł). Mowa tutaj oczywiście tylko o obywatelach Stanów Zjednoczonych, ponieważ to w tym kraju toczyło się postępowanie. 

Sony od ponad 4 lat szczyci się tym, że flagowce tej firmy są wodoodporne. Urządzenia posiadają certyfikaty IP65 i IP68. Oznacza to pyłoszczelność obudowy i odporność na zanurzenie w wodzie trwające powyżej 30 minut. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy