Złota dziesio-NT-ka

Podobno wszystko najbardziej smakuje wówczas, gdy jest świeże. Informacje w internecie także. Niemniej od tej reguły są wyjątki. Przykładowo: zemsta smakuje najbardziej gdy jest zimna, zaś niektóre potrawy (zwłaszcza z kapusty, choćby bigos) najlepsze będą po odgrzaniu. I taki świąteczny bigos w tym roku dla Was przygotowaliśmy. Wyszukaliśmy dla Was te informacje - zamieszczone w mijającym roku w serwisie Nowe Technologie, które czytaliście i komentowaliście najczęściej. Wiemy, że niektóre przypomniane teksty i komentarze mogą spowodować u czytających wzrost wydzielania soków żołądkowych i adrenaliny, ale to może i dobrze. Taka terapia pozwoli bowiem lepiej strawić świąteczne przysmaki, przez co Wasze święta mogą być spokojniejsze.

Nasz "bigos" składa się z trzech podstawowych składników. Tak się bowiem złożyło, ze tematy z trzech dziedzin były przez Was czytane najchętniej: Są to:

- tematy związane z komunikacją przez komórki i internet (ze szczególnym uwzględnieniem szokujących nieraz pociągnięć TP SA i naszych polityków),

- tematy związane z oprogramowaniem (głównie odwieczny spór o wyższości "Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy" - czyli Windows vs. Linux. Tu w charakterze przyprawy ulepszającej smak dodaliśmy linki do dwóch tematów "sprzętowych", które wzbudziły Wasze największe emocje.

Reklama

A głównym składnikiem naszej potrawy jest coś, co czytaliście zdecydowanie najchętniej, czyli wpływ technologii na zdrowie i zachowanie się ludzi. To zjawisko zyskało już nawet swoją nazwę - cyberkultura.

Dla każdej z tych trzech dziedzin przypominamy po dziesięć najczęściej czytanych i komentowanych tekstów z serwisu NT. Stąd tytuł, który niektórym może wydać się niegramatyczny;) Po wybraniu tytułu, który Was zainteresuje - kliknijcie w odpowiedni link i będziecie mogli sobie przypomnieć dany tekst, a nawet może zobaczyć własny komentarz.

Z dziennikarskiego obowiązku odnotowujemy, że absolutnym tegorocznym hitem (którego popularność mierzona była zarówno tzw. oglądalnością, jak i liczbą komentarzy był opis sytuacji, w której dwie uczennice zostały usunięte ze szkoły po wysłaniu SMS-a do nauczyciela. Niewiele mniejsze emocje wzbudziły: zapowiedź wprowadzenia przez TP SA limitów na Neostradę, oraz zamiar opodatkowania SMS-ów przez włoskie władze.

Tuż za podium znalazły się rozważania na temat tego czy podrywanie przez internet jest zabawą czy grzechem. Ale i pozostałe informacje z dziesiątek niewiele do "liderów" straciły. Życzymy miłego odgrzewania (tylko uważajcie, aby przy tym nie przypalić - np. komentarzem "nie mieszczącym się w regułach", który moderator Wam wytnie:).


CYBERKULTURA

1. Wyrzucone za SMS-a

2. Opodatkować SMS-y

3. Zabawa czy grzech

4. e-pornografia jak narkotyk

5. Dziurawe Gadu-Gadu

6. Idź na mszę - dostaniesz grę

7. Google oskarżone o antysemityzm

8. Komputery ogłupiają

9. Na co mi ta sieć?

10. Gry nie dla nieletnich

TP SA, INTERNET, POLITYCY

1. 5 GB. Dużo czy mało?

2. Nowe opłaty w Plusie

3. Quo vadis Neostrado?

4. TP SA czeka na Sejm

5. Internet tani inaczej

6. Prepaid tylko z dowodem?

7. Większe limity Neostrady

8. e-maile będą płatne?

9. Internet grozi śmiercią

10. Dzwonisz? Nie planuj dzieci

MICROSOFT I LINUX

1. Pirat lepszy niż Linux

2. Niemcy nie chcą Linuksa

3. Nie wolno mieć Linuksa

4. IE bez alternatywy

5. Quo vadis komórko?

6. Gadżet dla podglądaczy

7. 985 błędów Linuksa

8. Linuks jest drogi

9. Świat wolny od spamu

10. Amnestia Microsoftu

Dowiedz się więcej na temat: złoto | potrawy | Linux | Internet | złota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy