LibreOffice 7.6 dostępny. Co nowego w popularnym pakiecie biurowym?

LibreOffice 7.6 to najnowsze wydanie popularnego pakietu biurowego The Document Foundation. Jakie nowości zaszyto w tym wydaniu oprogramowania? Nowych opcji nie brakuje. Przy okazji twórcy aplikacji poinformowali o nadchodzącej zmianie obejmującej numerację LibreOffice. Kolejna odsłona nie otrzyma numerku 7.7.

The Document Foundation poinformowało o dostępności najnowszej wersji popularnego pakietu biurowego LibreOffice. Otrzymało ono numerek 7.6 i wprowadza całkiem sporo ciekawych nowości oraz udoskonaleń. Zobaczmy sobie, co nowego dodano.

Co nowego w LibreOffice 7.6

Pakiet biurowy LibreOffice 7.6 wprowadza w głównym widoku wsparcie dla gestów powiększania z użyciem gładzika. Następnie mamy obsługę motywów dokumentów, podświetlanie wykorzystanego stylu, sprawdzanie dostępności na pasku bocznym czy ulepszoną obsługę fontów. Poniżej możecie zobaczyć film, na którym zaprezentowano najciekawsze z nowości.

Reklama

LibreOffice z numerkiem 7.6 to także inne udoskonalenia. Warto wspomnieć o śledzeniu zmian dla kolumn w tabeli, nowym kreatorze numerów stron w menu Wstaw w programie Writer, poprawkach dotyczących ramek w plikach z rozszerzeniem DOCX oraz nowym panelu nawigacyjnym do przełączania slajdów w Impress i Draw. Nowości i poprawek jest więcej. Zawierają one m.in. lepszą kompatybilność z plikami, które tworzone są w pakiecie biurowym Microsoft Office i poprawki obejmują obsługę formatów DOCX CZY XLSX.

The Document Foundation wprowadza ważną zmianę

Przy okazji twórcy oprogramowania informują o ważnej zmianie związanej z numeracją LibreOffice. Kolejne wydanie popularnego pakietu biurowego nie otrzyma numerku 7.7 lub 8.0. Będzie to 24.2. Wynika to z faktu, że The Document Foundation zdecydowało się na numerowanie oparte na datach. Ciąg 24.2 nawiązuje do lutego 2024 r., kiedy to zostanie udostępniona następna większa aktualizacja z nowymi funkcjami.

LibreOffice 7.6 jest już dostępny na wszystkie obsługiwane platformy. Aktualizację można pobierać na komputery z Windows, macOS i Linuksem oraz procesorami AMD, Intela i opartymi na mikroarchitekturze ARM. Popularny pakiet biurowy ma ponad 12 lat i jest obecnie jedną z najlepszych alternatyw dla płatnego Microsoft Office. Oprogramowanie powstało na bazie kodu OpenOffice.org (który obecnie nazywa się Apache OpenOffice).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aplikacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy