Reklama

Pierwsza duża aktualizacja systemu Windows 11 wprowadzi wiele nowości

Firma Microsoft zapowiedziała pierwszą dużą aktualizację dla swojego najnowszego oprogramowania. Wśród nowości pojawią się m.in. wyczekiwane aplikacje na Androida oraz odświeżony pasek zadań.

Pomimo tego, że nowy system Microsoftu jest dostępny od niemal 4 miesięcy, jego popularność wśród użytkowników budzi wiele do życzenia. Windows 11 wciąż jest pełen niedoróbek oraz technicznych błędów, które - w standardowy już sposób - są skrupulatnie łatane w kolejnych niewielkich aktualizacjach. Najnowsza z nich ma jednak przynieść nieco więcej.

Jak wynika z oficjalnej zapowiedzi firmy Microsoft - aktualizacja mająca nadejść w najbliższym miesiącu będzie dużo większa od dotychczasowych. Poprawka poza wieloma drobnymi zmianami, ma wprowadzić wyczekiwaną funkcję obsługi aplikacji na Androida. Rozwiązanie to, pierwotnie zapowiadane na premierę nowego systemu, zostało jednak przeniesione i nareszcie ma szanse trafić do użytkowników. Co ciekawe - rozwiązanie wciąż nie będzie bazować na sklepie Google Play, a na specjalnym podsystemie Microsoftu.

Reklama

Poza tym lutowa poprawka ma także przynieść odświeżony pasek zadań, przywrócić popularny widżet pogodowy, dodać nową możliwość wyciszania oraz delikatnie przeprojektować aplikacje Notatnik oraz i Media Player.

Dokładna data udostępnienia aktualizacji nie jest jeszcze znana.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft | ​Windows 11

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy