Elon Musk zaprezentował film z przejażdżki po podziemnym tunelu Loop

Już tylko tygodnie dzielą nas od otwarcia innowacyjnego systemu podziemnego transportu o nazwie Loop od Elona Muska, którego budowa kończy się pod Los Angeles.

Szef firmy The Boring Company zapowiedział, że system superszybkiego transportu zostanie częściowo otwarty dla wszystkich chętnych już 11 grudnia bieżącego roku. Elon Musk wcześniej napisał na swoim profili na Twitterze, że zaprasza wszystkich zainteresowanych tym innowacyjnym projektem do siedziby SpaceX w Hawthrone dokładnie 10 grudnia.

Wówczas ma odbyć się wielka impreza otwarcia systemu Loop, a następnego dnia wszyscy chętni będą mogli przetestować technologię, która docelowo umożliwi transport pasażerski po Los Angeles specjalnymi busami Loop z prędkością do 230 km/h. Pojazdy jeszcze nie zostały oficjalnie zaprezentowane, ale TBC kilka razy pokazywało je na swoich projektach. Może w nich podróżować kilkanaście osób lub kilka z rowerami.

Reklama

Na razie udostępniony odcinek testowy ma ok. 3500 metrów długości i można poruszać się po nim w pojeździe znajdującym się na specjalnych sankach. Szef SpaceX zapewnia, że w przyszłym roku na dobre rozpocznie się budowa całej sieci tuneli, która połączy najważniejsze punkty w metropolii i pozwoli znacznie usprawnić transport. Głównym celem jest oczywiście likwidacja problemu potwornych korków, ale taka piękna wizja będzie mogła się w pełni urzeczywistnić dopiero za 10 lat.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twitter / Fot. TBC

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama