Reklama

Na wodzie i w powietrzu? Szwajcarska firma AirYacht chce stworzyć latający jacht podwieszając go do sterowca

Niewyobrażalny luksus superjachtu i pełna swoboda podróżowania dzięki mocy sterowca Zeppelin. Projekt "powietrznego jachtu" zachwyci każdego miłośnika luksusu i latania w przestworzach. Czy to naprawdę możliwe?

To najbardziej niezwykły projekt luksusowego jachtu w historii. Szwajcarska firma AirYacht postanowiła połączyć superjacht ze sterowcem. Dzięki temu powstanie pojazd, który będzie sobie radził równie dobrze na wodzie, jak i w powietrzu.

Właściciel firmy AirYacht przyznał, że zainspirował go widok sterowca marki Zeppelin, który może transportować ciężkie ładunki. - Pomyślałem... a gdyby tak podwiesić do niego jacht? - tłumaczył Mathieu Ozanne z firmy AirYacht.

Potem trzeba było sprawdzić, czy ten projekt jest w ogóle możliwy. Okazało się, że jak najbardziej pod warunkiem, że jacht będzie bardzo lekki. Sterowiec powinien mieć ok. 200 metrów długości, aby mógł unieść w powietrze sześćdziesięciometrowy jacht. Jednostka zostanie podczepiona do sterowca za pomocą specjalnego uchwytu i linek.

Reklama

Na pokładzie ma być niewyobrażalny luksus. Latający jacht ma oferować 750 metrów kwadratowych powierzchni, w tym blisko połowę będą stanowiły widokowe tarasy. Na pokładzie będzie kilka kabin i apartament.

Sterowiec:

  • Długość: 200 m
  • Wysokość: 50 m
  • Prędkość: do 92 km/h 

Napęd powietrznego jachtu będzie początkowo hybrydowy, ale autorzy projektu pragną, aby w przyszłości jedynym źródłem napędu był wodór. 

Projekt powietrznego jachtu jest na razie jedynie wirtualny, ale firma AirYacht jest gotowa w każdej chwili do realizacji. Jedynym problemem są pieniądze. Na stronie internetowej firmy jest ogłoszenie, że jeśli tylko ktoś ma fortunę i chce zrealizować marzenie o podniebnych rejsach w luksusie, to powinien się zgłosić. Niestety nie ma informacji, ile powietrzny jacht będzie kosztować. Ale to może być kwota zawrotna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy