Na wodzie i w powietrzu? Szwajcarska firma AirYacht chce stworzyć latający jacht podwieszając go do sterowca

Niewyobrażalny luksus superjachtu i pełna swoboda podróżowania dzięki mocy sterowca Zeppelin. Projekt "powietrznego jachtu" zachwyci każdego miłośnika luksusu i latania w przestworzach. Czy to naprawdę możliwe?

To ma być nowy wymiar luksusowej podróży! Pod sterowcem Zeppelin będzie podwieszony luksusowy superjacht
To ma być nowy wymiar luksusowej podróży! Pod sterowcem Zeppelin będzie podwieszony luksusowy superjachtdomena publiczna

To najbardziej niezwykły projekt luksusowego jachtu w historii. Szwajcarska firma AirYacht postanowiła połączyć superjacht ze sterowcem. Dzięki temu powstanie pojazd, który będzie sobie radził równie dobrze na wodzie, jak i w powietrzu.

AirYacht ma na wodzie przypominać klasyczny, luksusowy jacht
AirYacht ma na wodzie przypominać klasyczny, luksusowy jachtdomena publiczna

Właściciel firmy AirYacht przyznał, że zainspirował go widok sterowca marki Zeppelin, który może transportować ciężkie ładunki. - Pomyślałem... a gdyby tak podwiesić do niego jacht? - tłumaczył Mathieu Ozanne z firmy AirYacht.

Powietrzny jacht ma być stabilny jak legendarne Zeppeliny, które kiedyś pokonywały Atlantyk / zdjęcie: AirYacht
Powietrzny jacht ma być stabilny jak legendarne Zeppeliny, które kiedyś pokonywały Atlantyk / zdjęcie: AirYachtdomena publiczna

Potem trzeba było sprawdzić, czy ten projekt jest w ogóle możliwy. Okazało się, że jak najbardziej pod warunkiem, że jacht będzie bardzo lekki. Sterowiec powinien mieć ok. 200 metrów długości, aby mógł unieść w powietrze sześćdziesięciometrowy jacht. Jednostka zostanie podczepiona do sterowca za pomocą specjalnego uchwytu i linek.

Powietrzny jacht będzie mógł lecieć z prędkością przekraczającą 90 km/h / zdjęcie: AirYacht
Powietrzny jacht będzie mógł lecieć z prędkością przekraczającą 90 km/h / zdjęcie: AirYachtdomena publiczna

Na pokładzie ma być niewyobrażalny luksus. Latający jacht ma oferować 750 metrów kwadratowych powierzchni, w tym blisko połowę będą stanowiły widokowe tarasy. Na pokładzie będzie kilka kabin i apartament.

Sterowiec:

  • Długość: 200 m
  • Wysokość: 50 m
  • Prędkość: do 92 km/h 

Napęd powietrznego jachtu będzie początkowo hybrydowy, ale autorzy projektu pragną, aby w przyszłości jedynym źródłem napędu był wodór. 

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że gdy tylko technologia ogniw wodorowych stanie się bardziej dostępna, wtedy szybko przełączymy się na napęd wolny od CO2. Mamy nadzieję, że zrobimy to w ciągu dziesięciu lat
Mathieu Ozanne z firmy AirYacht

Projekt powietrznego jachtu jest na razie jedynie wirtualny, ale firma AirYacht jest gotowa w każdej chwili do realizacji. Jedynym problemem są pieniądze. Na stronie internetowej firmy jest ogłoszenie, że jeśli tylko ktoś ma fortunę i chce zrealizować marzenie o podniebnych rejsach w luksusie, to powinien się zgłosić. Niestety nie ma informacji, ile powietrzny jacht będzie kosztować. Ale to może być kwota zawrotna.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas