Najdłuższa widokowa pętla na świecie. Wkrótce otwarcie szlaku

Najdłuższa na świecie okrężna trasa dostępna dla pieszych i rowerzystów będzie prowadzić zarówno przez znane jak i mniej popularne tereny, a otwarcie pierwszej części szlaku nastąpi już niedługo!

Najdłuższa na świecie okrężna trasa dostępna dla pieszych i rowerzystów będzie prowadzić zarówno przez znane jak i mniej popularne tereny, a otwarcie pierwszej części szlaku nastąpi już niedługo!
Najdłuższa na świecie turystyczna pętla ma zostać częściowo otwarta już niedługo. Zdj. ilustracyjne. /123RF/PICSEL

Okrężne szlaki, tzw. pętle są niezwykle często wybieranymi trasami na wycieczkę. Nic dziwnego, wszak rozpoczynające się i kończące w tym samym miejscu turystyczne ścieżki posiadają ogrom zalet. Przede wszystkim ułatwiają organizację wyprawy. 

W Europie właśnie powstaje najdłuższa tego typu trasa na świecie, która ma prowadzić przez niezwykle malownicze tereny, a do tego przygotowywana jest specjalna aplikacja, która będzie ułatwiać poruszanie się w terenie i odnajdywanie ciekawych punktów. Otwarcie pierwszej części tego portugalskiego szlaku nastąpi już niedługo! 

Reklama

Najdłuższa widokowa pętla świata. Szlak turystyczny, który zachwyca

Ile kilometrów będzie łącznie mieć najdłuższy okrężny szlak świata i dlaczego warto rozważyć wycieczkę w tym kierunku? Opracowywana pętla ma mieć długość 3000 km i prowadzić nie tylko przez znane i lubiane tereny, ale w dużej mierze także przez mniej uczęszczane przez turystów rejony Portugalii.

Trasa ta jest planowana w związku z portugalską inicjatywą wzmacniania ruchu w słabiej rozwiniętych turystycznie częściach kraju oraz zachęcania podróżników do spędzania czasu aktywnie, promując tym samym "turystykę zdrowotną i wellness". Docelowo cała trasa obejmie 90-100 różnych dzielnic. Turyści będą podziwiać malownicze portugalskie krajobrazy i wędrować obok winnic, przez miasta i wzdłuż wybrzeża. 

Zaplanuj podróż w aplikacji. Szlak, zakwaterowanie i wydarzenia

Jak zapewnia główny pomysłodawca projektu nazwanego "Palmilhar Portugal" Ricardo Bernardes, na całym obszarze planowanej trasy będą z czasem organizowane różnego rodzaju wydarzenia, np. wycieczki tematyczne, zmagania sportowe czy gry zespołowe. Organizację wyprawy wraz z ustaleniem zakwaterowania, ciekawych punktów i nadchodzących wydarzeń umożliwi specjalnie opracowywana w tym celu aplikacja na smartfony.

- "Palmilhar Portugal" będzie miał jedną z najbardziej kompletnych aplikacji na rynku. Za pomocą telefonu komórkowego będzie można mieć dostęp do całego szlaku. Podczas podróży po kraju pojawią się powiadomienia z informacją o kolejnej lokalizacji. W ramach aplikacji stworzyliśmy dziesiątki interakcji, np. możliwość tworzenia "Pakietów/Doświadczeń" dostosowanych do każdego użytkownika. Z łatwością każdy może stworzyć "Doświadczenie" dla danej lokalizacji, obejmujące m.in. zakwaterowanie, restauracje, wydarzenia kulturalne/sportowe - czytamy na stronie projektu.

Najdłuższa okrężna trasa piesza na świecie. Otwarcie już w lipcu

Prace nad projektem "Palmilhar Portugal", który ze względu na długość połączoną z ukształtowaniem w formie pętli ma być unikalny na skalę światową, trwają już od jakiegoś czasu, a sam pomysł zrodził się dwa lata temu. I choć pełne ukończenie szlaku może wymagać poświęcenia kolejnego roku czy dwóch, to pierwsza część trasy zostanie otwarta już w te wakacje, pod koniec lipca. 

Odcinek udostępniony turystom będzie miał początek w Alenquer, na północ od Lizbony. Najprawdopodobniej do końca bieżącego roku w całym kraju zostanie otwartych jeszcze 15 kolejnych fragmentów trasy, między innymi cztery w przeważająco nizinnym Alentejo, trzy w malowniczym centrum Portugalii i dwie w górzystym Tras-os-Montes. Wartość całego projektu szacowana jest na 3,5 miliona euro. Oprócz turystyki pieszej fragmenty pętli będą dostosowane do osób o ograniczonej mobilności oraz do turystyki rowerowej.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: atrakcje turystyczne | podróże | Portugalia | Europa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy