Reklama

PKP rozszerza siatkę połączeń. Za dwa lata pojedziemy z Warszawy do Paryża

Już za dwa lata będziemy mogli pojechać bezpośrednio pociągiem do Paryża /123RF/PICSEL

Reklama

Siatka kolejowych połączeń międzynarodowych oferowana do niedawna przez polskiego przewoźnika PKP Intercity nie była najbogatsza. Konkurencja na polskich torach w postaci czeskich RegioJet i LeoExpress, jak się zdaje, skutecznie zmotywowała do rozszerzenia oferty połączeń. Jak podaje sam prezes PKP Intercity, za dwa lata jest prawdopodobne otwarcie relacji Warszawa-Paryż.

Według niedawnych informacji Ministerstwa Infrastruktury w nowym rozkładzie jazdy PKP od 12 grudnia przewidziano aż 30 par pociągów PKP Intercity obsługujących połączenia międzynarodowe.

Przewozy zagraniczne będą realizowane we współpracy z państwowym przewoźnikiem z danego kraju. Niebawem będziemy mogli pojechać bezpośrednio pociągiem do Niemiec, Czech, Austrii, a nawet na Ukrainę do Odessy.

- Rozwijamy połączenia międzynarodowe, zagospodarowując lukę na rynku - powiedział prezes PKP Intercity Marek Chraniuk - Kolej jest coraz bardziej atrakcyjna względem transportu lotniczego. To nie tylko wygoda i niższa cena, ale i dużo bardziej ekologiczny środek transportu.

Reklama

Za dwa lata pojedziemy bezpośrednio z Warszawy do Paryża

Podczas Kongresu Kolejowego mogliśmy usłyszeć słowa prezesa PKP Intercity o tym, że będzie planowane uruchomienie bezpośredniego połączenia z Warszawy do Paryża. Według planów, ma to być pociąg nocny z wagonami sypialnym o najwyższym poziomie komfortu.

W tym momencie trwają rozmowy z niemieckimi i francuskimi przewoźnikami. Ustalany będzie najlepszy czas przejazdu. Na razie po stronie polskiej trwają jeszcze prace modernizacyjne. Najszybszy termin uruchomienia połączenia podano na 2023-2024 rok.

PKP Intercity stara się doganiać konkurencję, oferując również bilety w promocyjnych cenach. Przewoźnik niedawno chwalił się wzrostem sprzedaży biletów na pociągi do Czech i Austrii po uruchomieniu promocji. Nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za dalszy rozwój siatki połączeń międzynarodowych oraz aby zyskiwały one coraz bardziej na popularności.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PKP Intercity | pociągi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama