Polacy pokochali ten kraj. Nie ma tam palm i All Inclusive

Ulubione wakacyjne kierunki Polaków to bez wątpienia Turcja, Grecja, Egipt czy Włochy. Trend ten jest z nami od dawna, choć tego lata do grona popularnych destynacji dołączyło dość niespodziewane miejsce, wyspę na północy Europy. Na Islandii próżno szukać palm czy kurortów z All Inclusive.

Polacy zakochali się w Islandii

Zgodnie z danymi za lipiec 2023 roku, lotnisko Keflavík na Islandii (główny port lotniczy kraju) obsłużyło prawie milion pasażerów. Nie dość, że to świetny wynik, to aż jedną trzecią podróżnych stanowili przybysze z Polski. Okazuje się, że kraina słynąca z gorących źródeł i niesamowitych widoków stała się w niektórych kręgach wakacyjnym hitem.

Turyści z Polski stanowili 7,4% wszystkich obcokrajowców wybierających się do tego wyjątkowego kraju. Ustąpili miejsca jedynie Amerykanom i Niemcom. Czy taki wynik dziwi? Absolutnie nie - nie dość, że Islandia ma do zaoferowania naprawdę wiele, to dodatkowo z Polski możemy tam się dostać z kilku lotnisk w całym kraju. Trzeba przyznać, że nasze kraje są ze sobą całkiem nieźle skomunikowane.

Reklama

Jak polecieć na Islandię? Lotniska i loty

Lot na Islandię trwa około 4 godzin (przy wylocie z Warszawy). Obecnie z Polski na Islandię polecimy liniami Wizzair (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice) oraz liniami Play (Warszawa). Częstotliwość lotów również jest niezła, bo wybierać możemy spośród różnych dni tygodnia.

Najwięcej lotów odbywa się z Warszawy. Na przykładzie września, ze stolicy Polski na Islandię możemy wybrać się w każdym dniu tygodnia. Nieźle prezentuje się również Gdańsk. Z województwa pomorskiego na północ polecimy w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele. Kraków, Katowice i Wrocław oferują po dwa loty tygodniowo. Kilkudniowy wypad może być świetny, choć najsensowniej prezentuje się opcja wylotu na tydzień lub dwa. Tam zdecydowanie jest co robić.

Większość lotów z Polski na Islandię odbywa się na pokładach linii lotniczych Wizzair. Przed wylotem warto zapoznać się ze sposobami na darmową odprawę, dzięki którym unikniemy dodatkowych kosztów, jak i zasadami przewozu bagażu podręcznego i rejestrowanego. Przypominamy, że w podstawowej taryfie pasażer może wziąć ze sobą jedynie mały plecak lub torebkę.

Zobacz: Dlaczego na Islandii jest tyle lawy?

Co zobaczyć na Islandii?

Wydaje się jednak, że niewielki bagaż nie będzie problemem. Na Islandię wybieramy się głównie w celu aktywnego wypoczynku, w ramach którego zwiedzamy większą część wyspy. A jest co zwiedzać, ponieważ listy najważniejszych i najciekawszych miejsc na tej wyspie są doprawdy długie. Wśród najbardziej interesujących punktów podróży warto wskazać:

  • Rezerwat Hornstrandir
  • Wioska Siglufjörður
  • Wodospad Glymur
  • Skały Hvítserkur
  • Wodospad Gljúfrabúi

Zdaniem niektórych podróżnych, zwykła jazda autem na Islandii dostarcza niezwykłych wrażeń. Nie chodzi tu jednak o specyficzny ruch uliczny czy ekstremalne trasy. Mowa o zapierających dech widokach, które raczą turystów na każdym kroku. Swoją drogą, wynajęcie auta to również dobry sposób na zwiedzanie Islandii we własnym tempie. Wyspa nie jest zbyt duża, dlatego tygodniowy pobyt z samochodem pozwoli na odwiedzenie wielu najważniejszych miejsc i złapanie świetnych widoków w aparacie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Islandia | wakacje | turyści | Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy