Poznajcie Edorado 8S, pierwszy taki na świecie elektryczny wodolot [WIDEO]

Hydrofoil uznawany jest za przyszłość sportów deskowych. Skrzydła zamontowane w desce dają niesamowite możliwości. Jednak wielu boi się nimi pływać, dlatego powstał Edorado 8S, który oferuje coś czego nie dają motorówki.

Holenderski startup o nazwie Edorado chce podbić świat swoim niezwykłym elektrycznym wynalazkiem. Hydrofoil Edorado 8S to motorówka i hydrofoil w jednym. Na jego pokładzie zainstalowano akumulatory o mocy 80 kWh, które zasilają dwa elektryczne napędy skrzydeł o mocy 50 kW, zarówno w trybie ślizgania się po wodzie, jak i wodolotu.

Pojazd został wykonany z włókna węglowego, a pod kadłubem znajdują się skrzydła, dzięki którym może świetnie poruszać się po najróżniejszych akwenach. Na pokładzie nie zabrakło interfejsu pilota zawierającego trzy 15-calowe ekrany dotykowe, zintegrowane oświetlenie nastrojowe, system dźwiękowy Bluetooth czy wbudowany zestaw piknikowy z chłodziarką do wina.

Reklama

Edorado 8S może poszczycić się długością na poziomie 8,4 metra, szerokością 2,5 metra i wypornością do 1950 kilogramów. Ten ciekawy wynalazek bez problemu rozwija prędkość na poziomie do 70 km/h. Inżynierowie chwalą się, że mechanizm sterujący skrzydłami porusza się 100 razy na sekundę, by zagwarantować pasażerom pełne bezpieczeństwo podróży i maksymalną wydajność elektrycznych silników.

Potencjalni nabywcy mogą już samodzielnie zamówić 8S w przedsprzedaży za pośrednictwem strony internetowej Edorado. Przyjemność jego posiadania jednak nie jest tania. Edorado 8S kosztuje bowiem 350 tysięcy euro, czyli grubo ponad milion złotych.

Źródło: GeekWee.pl/Edorado / Fot. Edorado

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy