Rekord PKP Intecity. Ponad milion w długi weekend

Rekordowy długi weekend w wykonaniu PKP Intercity. Takimi słowami można określić wynik, jaki przewoźnik osiągnął w połowie sierpnia. Wystarczył jeden dzień wolny z okazji święta, aby pasażerowie tłumnie ruszyli na wyprawy po Polsce. Między 11 a 15 sierpnia w wagonach PKP Intercity zameldowało się ponad 1 200 000 osób.

Świetny wynik PKP w sierpniu

Polacy uwielbiają podróżować po własnym kraju. Chętnie wybieramy się nad morze i w góry, nie gardzimy też zwiedzaniem innych miast. To widać choćby po wynikach osiąganych przez PKP Intercity. Przewoźnik poinformował o rekordowym długim weekendzie. W okresie od 11 do 15 sierpnia obsłużono ponad milion pasażerów, a dokładniej 1 200 000 osób. Wynik ten dość mocno przebił analogiczny okres z ubiegłego roku, aż o 300 tysięcy osób. 

Najpopularniejszym dniem na wyjazd okazał się 11 sierpnia, czyli piątek. To właśnie przed weekendem w podróż udało się najwięcej osób, które chcąc skorzystać z dłuższego urlopu i ładnej pogody podjęło decyzję o skorzystaniu z usług przewoźnika. Te w ostatnim czasie mocno się rozwijają, oferując pasażerom coraz to nowsze funkcjonalności. Przykładem jest możliwość kupowania biletów na PKP przy pomocy Google Maps, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Reklama

Tabor w PKP - więcej i lepiej

Jak podano w oficjalnym komunikacie PKP Intercity, osiągnięcie tak dobrego wyniku byłoby niemożliwe bez dodatkowego wsparcia taboru. Na czas długiego weekendu przewoźnik zwiększył liczbę 147 pociągów dodatkowymi 175 wagonami. Komunikacja została też specjalnie wzmocniona na trasach w popularnych kierunkach, m.in. do Krakowa czy Trójmiasta.

Pasażerowie z niecierpliwością wyczekują nowych składów, które w najbliższych latach mają zasilić tabor PKP. Mowa tu m.in. o 38 siedmiowagonowych pociągach typu push-pull. Jeden skład będzie mógł zabrać na pokład w danym momencie aż 700 osób.

Ilu pasażerów w PKP? Liczby rosną

PKP Intercity to największy przewoźnik dalekobieżny w Polsce, który w ubiegłym roku obsłużył prawie 59 milionów pasażerów. To bardzo duża liczba, która i tak ma się jeszcze zwiększyć. Według szacunków na ten rok, do końca grudnia ma zostać przebita bariera 60 milionów. Dobry okres we wakacje z pewnością pomoże w ustanowieniu rekordu. To jednak nie koniec.

Wraz z modernizacjami systemów sprzedaży biletów czy zakupem nowych pociągów, PKP Intercity planuje dobić do granicy 90 milionów pasażerów w 2030 roku. Cel ten jest jak najbardziej osiągalny. O ile w dalszym ciągu pociągi bywają trapione opóźnieniami czy awariami, to w ogólnym rozrachunku jakość transportu kolejowego w Polsce ulega poprawie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PKP Intercity | pasażerowie | długi weekend | pociąg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy