Tak będą wyglądały podróże koleją przyszłości od Virgin Hyperloop [WIDEO]

Richard Branson ma wielkie plany. Miliarder chce nie tylko zaoferować turystyczne loty w kosmos, ale również superszybkie podróże po całym świecie koleją przyszłości Hyperloop. Tak mają one wyglądać.

Tak będą wyglądały podróże koleją przyszłości od Virgin Hyperloop [WIDEO]
Tak będą wyglądały podróże koleją przyszłości od Virgin Hyperloop [WIDEO]Geekweek - import

Hyperloop od firmy Virgin może wejść do użytku już za kilka lat. Według koncepcji Bransona, w kapsułach będzie mogło podróżować jednocześnie kilkanaście osób. Kapsuły będą przemieszczały się w specjalnych tubach, w których zostanie obniżone ciśnienie, by zmniejszyć opory aerodynamiczne.

Prędkość podróżowania ma przekraczać 1070 km/h. Mówimy tutaj zatem o prędkościach osiąganych przez samoloty pasażerskie. Hyperloop będzie systemem bardziej zaawansowanym od słynnej kolei Maglev, która rozwijana jest od kilku lat w Chinach czy Japonii.

Virgin Hyperloop ma zamiar jak tylko to możliwe, uczynić taką technologię ekologiczną i w pełni przyjazną środowisku naturalnemu. Z opublikowanego filmu możemy dowiedzieć się, że inżynierowie planują budowę całej floty małych kapsuł. Takie rozwiązanie pozwoli skierować pasażerów w miejsce docelowe o wiele szybciej i bezpieczniej.

Branson obiecuje zapewnić przewozy dziesiątek tysięcy pasażerów na godzinę, w każdym kierunku, i to z prędkością samolotu. Pierwsza komercyjny odcinek kolei przyszłości ma zostać otwarty do użytku już w 2027 roku. To ambitne plany, ale firma jest obecnie pionierem rozwoju tej technologii na całym świecie.

Pierwsze podróże mogą odbyć się w samych Stanach Zjednoczonych. Senat planuje przeznaczyć miliardy dolarów na projekty usprawnienia transportu w tym kraju Nie jest tajemnicą, że w grę wchodzi też ekologiczny trend. Wszystko wskazuje na to, że Virgin Hyperloop dostanie ogromne dofinansowanie na realizację swojego historycznego i zarazem rewolucyjnego projektu.

Hyperloop od Virgin ma być zasilany energią pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych, czyli elektrowni solarnych oraz farm fotowoltaicznych i wiatrowych. Jego wydajność ma być znacznie większa od systemu Maglev, a jednocześnie emisja CO2 ma być nieporównywalnie niższa. Przynajmniej takie są plany. Jak będzie w rzeczywistości? Zobaczymy już za kilka lat.

Źródło: GeekWeek.pl/Virgin Hyperloop / Fot. Virgin Hyperloop

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas