Tak ma wyglądać superszybki transport w 2030 roku, według Virgin Hyperloop [FILM]
Firma należąca do Richarda Bransona w listopadzie ubiegłego roku zorganizowała pierwszy załogowy przejazd kapsułą Hyperloop, a teraz snuje swoją piękną wizję superszybkiego transportu w 2030 roku.
Virgin Hyperloop czyni wielkie postępy w realizacji historycznego projektu, który ma zrewolucjonizować transport na całym świecie i wnieść go w prawdziwy XXI wiek. Technologia Hyperloop ma pozwolić podróżować milionom ludzi i przesyłać towary z prędkością 1200 km/h pomiędzy największymi miastami na naszej planecie.
Firma zamierza już za 9 lat zbudować pierwsze linie kolei przyszłości Hyperloop w różnych krajach świata. Przedstawiciele mówią tutaj o Stanach Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Indiach. Może ten plan wydawać się trudny w realizacji, ale Virgin Hyperloop ma cały zespół wybitnych specjalistów, ogromne fundusze, odpowiednie technologie i potężną motywację do działania.
Firma od kilku lat testuje swój system Hyperloop na torze DevLoop pod Las Vegas. Tuba ma tam zaledwie 500 metrów długości, ale kapsuła bez problemu może osiągać tam nawet 400 km/h. Podczas załogowego, eksperymentalnego przejazdu w listopadzie ubiegłego roku, kapsuła XP-2, zwana jako Pegasus Pod, rozpędziła się do 176 km/h. Na jej pokładzie znalazł się Josh Giegel, współzałożyciel firmy i Sara Luchian, jedna z ochotniczek.
Virgin Hyperloop rozpoczęło też budowę centrum certyfikacji kolei przyszłości w amerykańskim stanie Zachodnia Wirginia. Na co dzień będą pracowali tam najwięksi specjaliści od tematów kolejnictwa, ale również powstanie fabryka kapsuł i największy na świecie tor testowy. Richard Branson jest pewien, że dzięki temu obiektowi znacząco przyspieszą prace nad rozwojem tej technologii. Pierwsze komercyjne połączenia pomiędzy amerykańskimi metropoliami mają zostać udostępnione do końca lat 20. XXI wieku.
„Dziś jest jeden z najbardziej ekscytujących dni w historii Virgin Hyperloop. Centrum Certyfikacji Hyperloop jest początkiem podróży Hyperloop do Zachodniej Wirginii, reszty Stanów Zjednoczonych i świata. Jesteśmy o krok bliżej momentu, w którym podróże Hyperloop staną się rzeczywistością dla ludzi na całym świecie” - powiedział Richard Branson, założyciel Virgin Group.
Przy okazji tematu kolei próżniowej, wato wspomnieć, że, jakiś czas temu Chińczycy zainicjowali projekt o nazwie HyperFlight, za którym kryje się naddźwiękowa kolej. Będzie ona oferowała przejazdy z prędkościami dochodzącymi do 4000 km/h. Pierwszy tor testowy ma powstać w ciągu 3 lat w mieście Wuhan w prowincji Hubei i być wybudowany przez China Aerospace Science and Industry Corporation.
Źródło: GeekWeek.pl/Virgin Hyperloop / Fot. Virgin Hyperloop