Virgin Galactic oferuje tani lot w kosmos. Regularne loty nawet co 12 godzin

Richard Branson zainaugurował kosmiczną turystykę dla wszystkich marzących o podróży na granicę kosmosu i zobaczeniu naszej planety z zapierającej dech w piersi perspektywy. Miliarder oferuje tanie bilety.

Firma Virgin Galactic poinformowała na swoim profilu na Twitterze, że ma do sprzedania kolejne bilety na lot na granicę kosmosu w cenie 450 tysięcy dolarów. Co prawda, jest to niemal dwa razy większa kwota, niż wcześniej, ale to i tak rozsądna cena, jak za takie wrażenia. W końcu dotychczas lot w kosmos kosztował grube dziesiątki milionów dolarów.

Niebawem Richard Branson zaoferuje również regularne loty. Z ujawnionych informacji wynika, że klienci będą mogli zakupić pojedyncze miejsca w statku VSS Unity lub wynająć cały pojazd dla swojej paczki przyjaciół i wspólnie poszaleć w stanie nieważkości. Na pokład może wejść do ośmiu osób, więc pomysł jest wart rozważenia. Cena za takie dobrodziejstwo będzie podlegała negocjacji.

Reklama

Obojętnie, czy cena biletu na podróż będzie kosztowała 250 lub 450 tysięcy dolarów, chętnych nie zabraknie. Już teraz liczba osób zainteresowanych lotem zbliża się do 1000. Co ciekawe, wśród kosmicznych turystów znajdzie się m.in. Elon Musk, Tom Hanks czy Lady Gaga.

Virgin Galactic zapowiada, że jest w trakcie budowy kolejnych statków kosmicznych. Dzięki nim będzie można odbywać loty nawet 2 razy dziennie. Eksperci ze świata przemysłu kosmicznego są pewni, że taka forma turystyki zrobi na świecie prawdziwą furorę już w 2022 roku.

Źródło: GeekWeek.pl/Virgin Galactic / Fot. Virgin Galactic

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy