World Happiness Report 2022. Finlandia ponownie najszczęśliwszym krajem świata

W tym roku ponownie opublikowano „World Happiness Report”, czyli publikację zawierającą między innymi zestawienie najszczęśliwszych państw świata. Piąty raz z rzędu zwycięstwo w tej dziedzinie należało do Finlandii, która wyprzedziła w walce o wygraną będące tuż za nią Danię oraz Islandię. Jak w rankingu wypadła Polska?

- Kultura sauny, spędzania wolnego czasu na łonie przyrody oraz częste uprawianie sportów przyczyniły się do czołowej lokaty Finów w rankingu "szczęśliwości". Możemy być pewni, że w następnych latach ich pozycja nie będzie słabnąć - pisał w zeszłym roku na łamach Interii Jakub Zygmunt.

Od tego momentu minęło kilkanaście miesięcy i jak widać, nasz kolega redakcyjny wcale się nie pomylił, gdyż w tegorocznym zestawieniu górą ponownie byli Finowie. Podium uzupełnili Duńczycy oraz Islandczycy, którzy porównując do zeszłego roku, zamienili się miejscami.

Reklama

Pierwsza dwudziestka prezentuje się następująco:

 1. Finlandia
 2. Dania
 3. Islandia
 4. Szwajcaria
 5. Holandia
 6. Luksemburg
 7. Szwecja
 8. Norwegia
 9. Izrael
 10. Nowa Zelandia
 11. Austria
 12. Australia
 13. Irlandia
 14. Niemcy
 15. Kanada
 16. Stany Zjednoczone
 17. Wielka Brytania
 18. Czechy
 19. Belgia
 20. Francja

W 2022 roku Polacy zajęli 48 miejsce, wyprzedzając między innymi Węgrów (51 miejsce) czy Japończyków (54 miejsce). Natomiast ostatnie lokaty należały do Afgańczyków (w zeszłym roku również zajęli ostatnie miejsce), Libańczyków oraz mieszkańców Zimbabwe.

Warto wspomnieć, że najnowszy ranking obejmuje dane z zeszłego roku, w związku z czym nie uwzględniono w nim na przykład trwającej wojny w Ukrainie. Tym sposobem nasi wschodni sąsiedzi znaleźli się na 98 pozycji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Finlandia | szczęście
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy