8 tricków na jeszcze tańsze zakupy

Sprawdź, jak szukać promocji i kupować jeszcze taniej.

Zdarza się też tak, że najtaniej może być bezpośrednio u producenta
Zdarza się też tak, że najtaniej może być bezpośrednio u producentamateriały promocyjne

1. Szukaj ofert tygodnia

Porównuj ceny w kilku sklepach. Nawet jeśli robisz zakupy w jednym ulubionym od lat. Jeśli interesują Cię akurat np. telewizory - promocje na upatrzony przez Ciebie model mogą pojawić się w jednym konkretnym sklepie, a w innych już nie. Często gdy np. kupujesz smartwatch promocja w danym sklepie może obniżyć jego pierwotną cenę nawet o 20 procent. Dlatego nigdy nie decyduj się z marszu na jeden sklep, ale porównaj ze sobą przynajmniej dwa lub trzy.

2. Sprawdzaj Facebooka

W ten sposób nie ominie Cię żadna promocja. Wiele firm cyklicznie wrzuca na swojego Facebooka kody promocyjne, takie jak zniżka 30 procent, które możesz potem wykorzystać podczas zakupów w sklepie internetowym. Często kody zniżkowe pojawiają się też na Instagramie firm, nawet na Instastories, dlatego jeśli interesuje Cię dany produkt lub zakupy w konkretnym sklepie, koniecznie sprawdź jego media społecznościowe.

3. Kupuj w święta

Są pewne dni w roku podczas których właściwie pewna jest promocja - na smartfony, kosmetyki, elektronikę, właściwie wszystko. Zaliczają się do nich oczywiście Boże Narodzenie, Black Friday czy Cyber Monday, ale także takie święta jak Dzień Matki czy Dzień Dziecka. Duże obniżki są także podczas sezonowych wyprzedaży, czyli tych, które mają miejsce pod koniec roku oraz w czerwcu.

4. Zapisz się na newsletter

Danego sklepu lub danej marki. Wtedy też nie ominie Cię raczej żadna promocja. Będziesz też jedną z pierwszych osób, które dowiedzą się o nadchodzącej obniżce lub nawet będą mogły z niej skorzystać. Często osoby zapisane do newslettera otrzymują również specjalne promocje, których nie ma nigdzie indziej. To samo ma miejsce w przypadku kart członkowskich lub lojalnościowych, dlatego jeśli regularnie kupujesz sprzęty danej marki czy sieci i interesuje Cię np. promocja na smartfony, warto je sobie wyrobić.

5. Nie wybieraj zawsze nowości

Jeśli chcesz kupić elektronikę i niekoniecznie zależy Ci na najnowszym smartfonie, chcesz za to trochę zaoszczędzić, kup poprzedni model, tuż po tym jak wyjdzie najnowszy. W takich sytuacjach w wielu sklepach pojawia się promocja na smartfony i inny sprzęt z poprzedniej linii. Równie dobry, ale już nie najnowszy.

6. Szukaj u źródła

Zdarza się też tak, że najtaniej może być bezpośrednio u producenta. Jeśli interesują Cię telewizory, promocje danej marki na jej bezpośredniej stronie mogą być dużo lepsze. Dlatego nie zapomnij też na nią kliknąć, szukając najlepszego sprzętu.

7. Zainteresuj się ofertami tygodnia

Interesuje Cię nowy telefon, laptop czy smartwatch? Promocja na niego może pojawić się w ofercie tygodnia. Wiele sklepów, aby zachęcić do zakupów, co tydzień, czasem co miesiąc, przygotowuje specjalne oferty na dane produkty. Wtedy mogą być one przecenione nawet o 30 procent. Taka promocja trwa przeważnie zazwyczaj tylko kilka dni, często przez weekend.

8. Nietypowe promocje

Wiele firm robi regularnie promocje o określonych porach roku, poza sezonem wyprzedaży. Dlatego jeśli bardzo lubisz produkty jakiejś marki, uzbrój się w cierpliwość i regularnie sprawdzaj jej stronę i media społecznościowe, żeby wyłapać, czy także posiada ona taki cykl.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas