Reklama

Jak instalować aplikacje w systemie mobilnym Apple iOS

Ten poradnik odpowiada na pytanie, jak prawidłowo instalować aplikacje w systemie mobilnym Apple iOS.

Dzięki temu poradnikowi, możesz dowieć się, jak zainstalować aplikację na systemie iOS z wykorzystaniem telefonu oraz w jaki sposób odzyskać pieniądze za przypadkowy zakup aplikacji.

Instalacja aplikacji w smartfonie

System iOS, wykorzystywany w smartfonach iPhone, charakteryzuję się m.in. zamkniętą architekturą, przez co instalacja aplikacji na nim może się odbywać wyłącznie poprzez kanał dystrybucji stworzony przez firmę Apple - App Store. Ma on formę wirtualnego sklepu, w którym różni deweloperzy umieszczają swoje oprogramowanie. Aby zainstalować aplikację z poziomu telefonu należy odszukać niebieską ikonę App Store oraz wyszukać odpowiednią pozycję w sklepie.

Reklama

Następnym krokiem jest kliknięcie przycisku zawierającego informację o cenie programu (lub w przypadku wersji darmowych - Free) i potwierdzić operację poprzez kliknięcie zielonego przycisku Install (Instaluj). Cała operacja kończy się podaniem identyfikatora użytkownika i hasła. W przypadku aplikacji płatnych podanie hasła skutkuje automatycznym pobraniem opłaty z karty płatniczej przypisanej do konta użytkownika.

Niechciany zakup aplikacji

W przypadku nieumyślnego zakupu aplikacji lub jej niskiej jakości / niespełniania oczekiwań użytkownika, istnieje możliwość ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów. W tym celu należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie firmy Apple i czekać na informację zwrotną od konsultanta pomocy technicznej firmy Apple.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iOS | iOS 6 | instalacja aplikacji iOS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy