We Francji ptaki sprzątają z drobnych śmieci miejskie parki rozrywki

Może to być dla Was zaskoczeniem, ale gawrony dbają we Francji o czystość w parkach rozrywki i pomagają ludziom w recyklingu odpadów, aby dać odetchnąć Matce Naturze.

Władze parku rozrywki Puy du Fou w mieście Les Epesses postanowiły wyszkolić sześć gawronów i sprawdzić, jak sobie poradzą w misji specjalnej polegającej na posprzątaniu obiektu ze śmieci, w tym niedopałków papierosów, brudnych chusteczek i kubków po napojach.

Na ten bardzo mądry i praktyczny pomysł wpadł Christophe Gaborit, jeden z sokolników działających na terenie parku. Wielokrotnie widział jak ptaki rozgrzebywały kubły. Postanowił on więc wykorzystać je do zbierania małych i lekkich śmieci w zamian za dobre smakołyki.

Reklama

Swój pomysł szybko wcielił w życie. W misji sprzątania parku rozrywki bierze udział sześć ptaków. Według Christophe Gaborita, zwierzęta radzą sobie wyśmienicie i nie narzekają na ciężkie warunki pracy, bo wiedzą, że po dobrze wykonanym zadaniu czeka ich smaczna nagroda.

Ptaki nie tylko świetnie oczyszczają park ze wszelkiej maści śmieci, ale wspierają swoimi działaniami recykling. Otóż sokolnik tak dobrze je wytresował, że potrafią one odróżniać od siebie śmieci i umieszczać je w poszczególnych pojemnikach.

Gawrony przez większość z nas określane są leniwymi szkodnikami, tymczasem tak naprawdę są inteligentne sprytne i drzemie w nich ogromny potencjał, który właśnie udało się nie tylko pokazać, ale również wykorzystać w słusznej sprawie.

Co ciekawe, zwiedzający park Puy du Fou widzą coraz częściej dostrzegają ciężką pracę ptaków i ostatnimi czasy zmniejszyła się ilość walających się po obiekcie śmieci. Zdarza się nawet, że dzieci mają dużo frajdy w pomaganiu ptakom w umieszczaniu śmieci w poszczególnych pojemnikach.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. PxHere

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy