Ekspertka SETI: Znajdziemy kosmitów jeszcze w tym stuleciu

Występowanie życia pozaziemskiego to jedna z największych zagadek ludzkości. Jedna z czołowych astronomek jest zdania, że natrafimy na przedstawicieli obcych form życia jeszcze przed rokiem 2100.

Doktor Jill Tarter podczas wykładu zatytułowanego "Kosmiczna perspektywa: Poszukiwanie obcych form życia, znajdowanie siebie" powiedziała, że namierzenie kosmitów jest tylko kwestią czasu. Stanie się to jeszcze w obecnym stuleciu.

- Myślę, że w tym stuleciu będziemy poszukiwać z powodzeniem życia poza Ziemią. Możemy je znaleźć - możemy znaleźć biomarkery na planetach lub księżycach Układu Słonecznego lub możemy wykryć sygnatury zaawansowanych technologicznie cywilizacji - powiedziała Tarter.

Naukowiec wie, co mówi, gdyż jest przewodniczącą organizacji SETI, która zajmuje się poszukiwaniem życia pozaziemskiego. Dr Tarter spędziła większość swojej kariery naukowej na przeczesywaniu nocnego nieba pod kątem fal radiowych w nadziei na złapanie przekazu od Obcych. To właśnie dr Jill Tarter była inspiracją dla twórców słynnego filmu science fiction "Kontakt".

Poszukiwanie pozaziemskich form życia będzie możliwe dzięki dalszemu wspieraniu i rozwojowi programu SETI. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kosmos | życie pozaziemskie | kosmici | SETI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy