Kosmos

Nowa kapsuła Crew Dragon otrzyma specjalną kopułę

Jeszcze w tym roku SpaceX planuje wysłać w kosmos pierwszą w historii całkowicie cywilną misję. Odbędzie się na pokładzie kapsuły Crew Dragon, która specjalnie w tym celu otrzyma specjalną szklaną kopułę widokową.

Ambicje amerykańskiej firmy należącej do Elona Muska rosną z miesiąca na miesiąc. Wraz z początkiem tego roku SpaceX poinformowało, że planuje wykonać pierwszy w historii lot w kosmos z czterema cywilami na pokładzie.

Na czele ekspedycji ma stanąć założyciel Shift4 Payments i dyrektor generalny Jared Isaacman, który będzie jednocześnie dowódcą całej eskapady. Misja poza walorami poznawczymi ma stawiać także na dobroczynność - jednym z celów lotu jest zebranie pieniędzy na szpital St. Jude Children’s Research Hospital. Sposobem na dołączenie do załogi Inspiration4, jest przekazanie darowizny na rzecz wspomnianej placówki.

Reklama

Misja nazwana Inspiration4 ma odbyć się na pokładzie jednego ze statków Crew Dragon. Słynna kapsuła z uwagi na fakt, że wyprawa będzie w pełni zautomatyzowana i nie będzie uwzględniała żadnych manewrów dokowania, została specjalnie przystosowana w celu zapewniania jak najlepszych wrażeń czwórce pasażerów. W tym celu SpaceX zainstalowało na niej specjalną, szklaną kopułę, która ma zapewniać wspaniałe widoki wszystkim zainteresowanym.

Rakieta Crew Dragon wystartuje w ostatnim kwartale tego roku. Wielodniowa podróż dookoła Ziemi ostatecznie zakończy się u wybrzeży Florydy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SpaceX | Elon Musk | Crew Dragon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy