Kosmos

Richard Branson kontra Jeff Bezos - kosmiczny wyścig bogaczy

Richard Branson chce pokonać Jeffa Bezosa. Przedsiębiorca poleci w kosmos, podobnie jak założyciel firmy Amazon. W tym celu Branson skorzysta z własnego statku kosmicznego rozwijanego w ramach firmy Virgin Galactic.

Kosmiczna turystyka to region, który zaczyna rozwijać się coraz szybciej. Już niebawem w kosmos poleci Jeff Bezos ze swoim bratem i wygląda na to, że inny przedsiębiorca ma chrapkę na to samo. Konkretniej chodzi o Richarda Bransona, właściciela firmy Virgin Galactic, która także będzie oferowała komercyjne przeloty pozwalające zobaczyć krzywiznę Ziemi. Virgin Galactic planuje polecieć z Bransonem na pokładzie już 2 lipca 2021 roku, na ponad dwa tygodnie przed Jeffem Bezosem.

W ten sposób Branson chce zapewne zwrócić większą uwagę w kierunku swojej firmy i pozyskać dodatkowe środki na rozwój autorskich technologii Virgin Galactic.

Reklama

Co ciekawe, przecieki, które pojawiły się w sieci wskazują na to, iż Virgin Galactic zaczęło planować swój lot w kosmos już 5 maja, dwa dni przed tym zanim Jeff Bezos oficjalnie ogłosił, iż wsiądzie na pokład kapsuły Blue Origin wraz ze swoim bratem.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zobaczyć czy Bransonowi faktycznie się uda. Właściciel Virgin Galactic może bowiem w ciekawy sposób pokonać założyciela Amazona.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jeff Bezos | Blue Origin | Richard Branson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy