SpaceX wynosi kolejne satelity Starlink na orbitę

SpaceX wyniosło kolejne satelity Starlink na orbitę Ziemi. To jednocześnie pierwszy start amerykańskiej firmy, który odbył się w 2021 roku.

Pierwsza misja SpaceX w 2021 z powodzeniem wystartowała - podniosła parę 17 satelitów Starlink na niższą orbitę Ziemi przy pomocy rakiety Falcon 9. Cała konstrukcja oczywiście powróciła na powierzchnię planety, odzyskując się po wykonanej misji. Nowe satelity Starlink, które trafiły na orbitę zwiększają ilość urządzeń do ponad 1000 satelitów. Amerykańska firma rozszerzyła także swój plan internetowy pozwalający użytkownikom z innych regionów świata wziąć udział w testach internetu satelitarnego.

Nowy start SpaceX był także krokiem milowym w zakresie wystrzelenia konstrukcji w niesprzyjających warunkach pogodowych. SpaceX może zwiększyć swoją maksymalną tolerancję na wiatr w celu odzyskania rakiety Falcon 9. Może to oznaczać więcej startów, które nie będą tak podatne na zmiany pogodowe.

Reklama

SpaceX miało także kupić dwie platformy wiertnicze, które w przyszłości zostaną wykorzystane do startów oraz lądowań rakiet amerykańskiej firmy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SpaceX

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy