Tak ma wyglądać arabskie miasto na Marsie

Zjednoczone Emiraty Arabskie zamierzają zbudować pierwsze marsjańskie miasto w ciągu 100 lat. Nie wszyscy dotrwamy do tego czasu, więc na razie miasto możemy podziwiać na wizualizacjach.

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich umieściły na YouTube film będący wirtualną wycieczką po marsjańskim mieście. Ma ono powstać do 2117 r., o czym zapewnia emir Dubaju Muhammad ibn Raszid Al Maktum. Zjednoczone Emiraty Arabskie nie mają żadnego doświadczenia w lotach kosmicznych, ale dysponują ogromnymi środkami finansowymi, które problem ten mogą rozwiązać.

Na załączonym materiale wideo można wręcz doświadczyć spaceru po marsjańskiej metropolii nazwanej Miastem Mądrości. Obecne są tu wszystkie placówki, które znajdą się w mieście - od laboratoriów po kompleksy mieszkalne.

Projekt Mars 2117 ma być zamieszkany przez 600 000 osób z całego świata. Mimo iż Czerwona Planeta jest zimnym i niegościnnym miejscem, to może udać się uczynić ją przyjaźniejszą. Zjednoczone Emiraty Arabskie wciąż nie mają pojęcia, jak skolonizować Marsa - nieznana jest lokalizacja miasta oraz techniki użyte, do jego wzniesienia.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kosmos | kolonizacja marsa | Mars | Czerwona planeta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama