Truskawkowy Księżyc 2021 - jak go oglądać?

Wielkimi krokami zbliża się pełnia Księżyca, która będzie charakteryzowała się czerwonym odcieniem. Zjawisko nazwane Truskawkowym Księżycem będzie można oglądać praktycznie w całej Polsce.

Truskawkowy Księżyc to zjawisko, które pojawi się na niebie wieczorem 24 czerwca 2021 roku, w okolicach godziny 20:45. Nasz naturalny satelita znajdzie się wtedy około 365 tys. kilometrów od Ziemi i optycznie zwiększy swoje rozmiary. Warto zwrócić uwagę na jego kolor bowiem takie zjawisko nie zdarza się zbyt często.

Czerwcowa pełnia Księżyca nazywana inaczej Truskawkowym Księżycem jest wyjątkowym zjawiskiem w ciągu roku. Sytuacja jest związana bezpośrednio z orbitą Księżyca wokół Ziemi, która w momencie wystąpienia Truskawkowego Księżyca znajduje się na tej samej płaszczyźnie co nasza planeta. Oświetlony Księżyc przez słońce generuje specyficzną barwę, którą będzie można zaobserwować z każdego miejsca na terenie Polski.

Reklama

Do obserwacji zjawiska nie będzie potrzeba żadnego, specjalistycznego sprzętu - całość będzie widoczna gołym okiem. Oczywiście dodatkowe sprzęty tylko i wyłącznie zwiększą komfort z patrzenia na Truskawkowy Księżyc.

Truskawkowy Księżyc będzie także bardzo łatwo sfotografować.


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Truskawkowy Księżyc | astronomowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy