Virgin Galactic przygotowuje się do pierwszego lotu

Virgin Galactic przygotowuje się do swojego lotu w kosmos z obiektu Spaceport America w Nowym Meksyku. To miejsce, z którego marka będzie obsługiwała wszystkie loty komercyjne.

Na początku 2020 roku Virgin Galactic wykonało pomyślnie szereg testów swojego statku kosmicznego SpaceShipTwo startującego z Nowego Meksyku. Tym razem firma przygotowuje się do pierwszego lotu w kosmos, który będzie początkiem tego typu operacji. Cała misja powinna nastąpić jeszcze przed końcem 2020 roku i ma sprawić, iż Virgin Galactic rozpocznie świadczenie usług komercyjnych już od 2021 roku. Wśród prywatnych astronautów znajdzie się jedna z osób, dr Alan Stern, znany i ceniony naukowiec zajmujący się planetami. To także pierwszy badacz, który będzie wykorzystywał lot oferowany przez Virgin Galactic.

Reklama

Na pokładzie statku Virgin Galactic, Stern ma wykonać dwa kluczowe badania naukowe, aby sprawdzić, jak dokładnie statek nadaje się do przyszłych misji.  

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na więcej szczegółów i obserwować całą sytuację. Wygląda na to, że koronawirus nie przeszkodzi firmie Richarda Bransona. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Virgin Galactic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama