Medycyna przyszłości

10-latek leczony Viagrą

​10-letni Jose Serrano cierpi z powodu ogromnego naczyniaka zlokalizowanego w okolicach jego szyi. Nadzieją dla niego jest terapia z wykorzystaniem... Viagry.

Naczyniaki to nowotwory łagodne wywodzące się z układu krwionośnego. Najczęściej występujące naczyniaki są niezłośliwe. Naczyniaki krwionośne złośliwe lub limfatyczne złośliwe są spotykane niezwykle rzadko. Guzy naczyniaków niezłośliwych nie mają torebki. Rosnąc naciekają okoliczne tkanki, ale nie powodują ich destrukcji. Często są wynikiem wady wrodzonej. Spory odsetek stanowią osoby, u których naczyniaki lokalizują się w granicach nerwu podoczodołowego i nerwu szczękowego.

Mimo że naczyniaki nie przerzutują, mogą stanowić zagrożenie dla życia, jeżeli nadmiernie się rozrosną. Tak właśnie jest w przypadku 10-letniego Meksykanina, Jose Serrano. Naczyniak, który go zaatakował umiejscowiony jest na szyi. Guz jest tak duży, że wkrótce może uniemożliwić prawidłowe oddychanie.

Ratunkiem dla chłopca jest operacja. Ta jednak nie może mieć miejsca w obecnym stanie zdrowotnym, naczyniaka trzeba do niej przygotować. Podawane przez lekarzy środki farmakologiczne mają guz jak najbardziej zmniejszyć.

Do tego celu zespół lekarzy postanowił wykorzystać stosowaną w leczeniu impotencji Viagrę. Charakterystyczna niebieska pigułka wykazuje działanie obkurczające w przypadku naczyniaków u dzieci. Lek, który wielu dorosłym ratuje życie seksualne, 10-letniemu Meksykaninowi może ocalić życie dosłownie.

Terapia z użyciem Viagry już się rozpoczęła. O jej wynikach naukowcy poinformują media i zadecydują o dalszych krokach.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nowotwór | Onkologia | viagra | terapia antynowotworowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy