Medycyna przyszłości

Rosyjscy naukowcy stworzyli lek na raka?

Rosyjscy naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia. W Instytucie Immunologii Klinicznej w Nowosybirsku stworzono specjalną terapię komórkową, która hamuje rozwój raka.

Podany w trzecim lub czwartym stadium choroby, innowacyjny lek jest w stanie aż dwukrotnie wydłużyć życie pacjentów.

Zasada działania leczenia jest stosunkowo prosta - od pacjenta pobierane są komórki dendrytyczne (DC), które są jedynymi, uznawanymi powszechnie za profesjonalne, komórkami prezentującymi antygen. Odgrywają one podstawową rolę w pobudzaniu limfocytów Th do odpowiedzi immunologicznej. Pobranym komórkom dendrytycznym następnie wszczepiane są antygeny konkretnego nowotworu, a po przetworzeniu informacji, kompleks jest ponownie wprowadzany do organizmu pacjenta.

Po takiej operacji komórki dendrytyczne powracają do pracy w układzie odpornościowym odmienione. Różnica w ich działaniu polega na tym, że skutecznie zwalczają komórki nowotworowe.

Autorzy odkrycia są podekscytowani postępem prac i testami klinicznymi na ludziach, które właśnie trwają. Póki co z wykorzystaniem leku udało się pozbyć u chorych raka jelita grubego, piersi i prostaty.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nowotwór | Onkologia | lek na raka | chory na raka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy