NAJLEPSZE PARKI ROZRYWKI

Raj dla fanów filmów i seriali. Oto atrakcje parków rozrywki Universal Studios

Pięć tematycznych parków rozrywki Universal Studios co roku przyciąga miliony ludzi z całego świata. To nie tylko miejsca niezapomnianej rozrywki dla fanów seriali i filmów, ale to również mała hollywoodzka kraina, która może zaoferować im niemal w namacalny sposób obcowanie z ulubionymi bohaterami. Dziś przedstawiamy atrakcje najciekawszych parków Universal Studios w Orlando i Singapurze.

Pięć tematycznych parków rozrywki Universal Studios co roku przyciąga miliony ludzi z całego świata. To nie tylko miejsca niezapomnianej rozrywki dla fanów seriali i filmów, ale to również mała hollywoodzka kraina, która może zaoferować im niemal w namacalny sposób obcowanie z ulubionymi bohaterami. Dziś przedstawiamy atrakcje najciekawszych parków Universal Studios w Orlando i Singapurze.
Parki rozrywki Universal Studios /123RF/PICSEL

Parki rozrywki w Stanach Zjednoczonych należą do największych tego typu obiektów na świecie. Oprócz dostarczania zwiedzającym ogromnej dawki emocji i zabawy, można również liczyć tam na zdobycie garści przydatnej wiedzy na najróżniejsze tematy. Najbardziej popularnymi są parki tematyczne. Powstały one specjalnie z myślą o entuzjastach filmów i seriali, w których można utożsamiać się z różnymi kultowymi postaciami.

Park rozrywki Universal Studios na Florydzie

Jednym z najbardziej popularnych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie, jest park rozrywki Universal Studios na Florydzie. Powstał on w 1990 roku nieopodal miasta Orlando. Nie można nie wspomnieć, że jest to pierwszy park tematyczny, który wchodzi w skład kompleksu rozrywkowego Universal Orlando Resort. Właścicielem kompleksu jest popularna amerykańska korporacja medialna, NBCUniversal.

Reklama

Fani filmów i seriali tworzonych przez studia Universal mogą poszerzyć swoją wiedzę i świetnie bawić się w tematycznych krainach ze swoimi ulubionymi postaciami lub bohaterami z Terminatora, Van Helsinga czy Facetów w czerni. Cały park został podzielony na kilka części. Co jakiś czas powstają nowe, gdy sukcesy odnoszą kolejne produkcje.

Najważniejszymi częściami są: parki tematyczne Universal Studios Florida i Universal’s Islands of Adventure, a także park wodny Volcano Boy i centrum handlowo-rozrywkowe Universal City Walk. Oprócz parków tematycznych, części rozrywkowych z rollercosterami i zjeżdżalniami, nie zabrakło centrów handlowych i aż sześciu hoteli.

Najbardziej obecnie odwiedzane strefy tematyczne to: The Wizarding World of Harry Potter: Hogsmeade i Diagon Alley, które powstały w 2014 roku. Tymczasem zwiedzający mogą cieszyć się też nieco nowszym aquaparkiem Volcano Boy, który otwarto w 2017 roku. Władze parku zapowiadają kolejne atrakcje, ale nie ujawnią czym chcą zaskoczyć fanów produkcji Universal.

Park rozrywki Universal Studios w Singapurze

Park rozrywki Universal Studios w Singapurze został otwarty w 2010 roku na wyspie Sentosa i jest uważany za jeden z najlepszych i najciekawszych tego typu obiektów w południowo-wschodniej Azji. Na jego terenie przygotowano dla zwiedzających niesamowite aż 24 oszałamiające atrakcje. Można liczyć tam m.in. na niezapomniane przejażdżki kolejkami górskimi Transformers, rollercoasterami Battlestar Galactica, korkociągami Human i karuzelami oraz spędzić miło czas pośrodku swoich serialowo-filmowych bohaterów na tematycznych pokazach.

Park został podzielony na 7 głównych stref: Hollywood, Nowy Jork, Miasto Sci-Fi, Antyczny Egipt, Zaginiony Świat, Zasiedmiogórogród i Madagaskar, opartych na filmach, serialach i kreskówkach stworzonych przez studio filmowe Universal Studios. Co ciekawe, wszystkie strefy zostały ułożone na bazie okręgu, by można było łatwo się pomiędzy nimi przemieszczać.

Park rozrywki Universal Studios w Singapurze powstał przede wszystkim z myślą o dzieciach i dorosłych, którzy chcą poczuć się jak dzieci. Przygotowano tam dla zwiedzających głównie atrakcje związane z produkcjami dla dzieci. Nie trzeba zapewniać nikogo, że są one świetnie przemyślane i potrafią dostarczyć każdemu mnóstwa adrenaliny.

Najbardziej popularnymi atrakcjami jest świat Transformersów i Park Jurajski. W tym pierwszym zwiedzający mogą zasiąść w kapsule i w świecie 3D oraz wirtualnej rzeczywistości stoczyć bój z tymi potężnymi robotami. Jeśli świat wirtualny już się znudzi, to warto odwiedzić Park Jurajski. W nim nie można nie udać się w podróż pontonem po rwącej rzece i przemoknąć do suchej nitki, by poczuć, że naprawdę się żyje.

A skoro już mowa o żywiołach, to bardzo dużym zainteresowaniem w Universal Studios w Singapurze cieszy się w pokaz Światła! Kamera! Akcja! Jest to swoista symulacja uderzenia huraganu 5. kategorii w Nowy Jork. Sam pokaz rozpoczyna się przemową nikogo innego jak Stevena Spielberga, który wprowadza widzów w katastrofalny klimat, a chwilę później potężny witr niszczy budynki, wybuchają pożary i cały świat wali się nam na głowę.

Chociaż pierwszy i największy park rozrywki Universal Studios znajduje się w Stanach Zjednoczonych w Hollywood, to oprócz niego wiele najróżniejszych atrakcji przygotowano również w Orlando na Florydzie oraz chińskim Pekinie czy japońskiej Osace. Warto w miarę możliwości zwiedzić wszystkie pięć obiektów, ponieważ w każdym czekają na nas inne tematyczne atrakcje.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lifestyle | podróże | Hollywood
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy