Rosyjska armia przetestowała naddźwiękowy pocisk Cyrkon

Rosyjska armia przetestowała nową generację naddźwiękowego pocisku Cyrkon. Do sieci przedostało się nagranie z samego testu pokazujące możliwości opisywanej broni.

Rosjanie obecnie znajdują się w ścisłej czołówce państw rozwijających swoje pociski hipersoniczne. Jednym z nich jest Cyrkon, który został w ostatnim czasie przetestowany "na żywo". Do sieci przedostało się nagranie z całego zdarzenia.

Pocisk Cyrkon, który został wystrzelony z lotniskowca osiągnął prędkość na poziomie Mach 8, jednocześnie trafiając skutecznie w cel oddalony o 350 kilometrów. Nad podobną bronią pracuje obecnie wojsko USA, które przygląda się nowym możliwościom związanym nie tylko z przyspieszeniem swoich pocisków, ale również ze zwiększeniem ich zasięgu.

Reklama

Przy zachowaniu prędkości Mach 8, żaden system antyrakietowy nie będzie w stanie odpowiednio szybko zareagować na lecącą ze strony Rosjan broń. W tym momencie Cyrkon jest najszybszym pociskiem, który bezproblemowo zadziałał po wystrzeleniu.

Nowa era wojny

Można się spodziewać, że w najbliższych miesiącach Rosjanie będą kontynuowali swoje testy i rozwijali zupełnie nowy arsenał broni. 

Bezgłośne, precyzyjne i nie do zatrzymania - taka właśnie może być broń naddźwiękowa, która transportuje ładunki z nieosiągalnymi wcześniej prędkościami, uniemożliwiając reakcję jakimkolwiek systemom obrony. Potęgi militarne pracują nad tą technologią od dekad. Więcej miejsca broni tego typu broni i jej podobnym wariantom poświęciliśmy w tym materiale.

------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych Kliknij!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy