Przyszłość pola bitwy

USA powinny zaatakować Iran przy pomocy broni jądrowej

Republikański kongresmen Duncan Hunter w wywiadzie dla C-SPAN Washington Journal powiedział, że konflikt z Iranem jest nieunikniony, a jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie atak bronią jądrową.

"Myślę, że ludzie lubią mówić o tym, że powinniśmy w jakiś sposób przeszkodzić Iranowi w opracowywaniu broni jądrowej. Myślę, że taki scenariusz jest nieunikniony. Jeśli zaatakujesz Iran, to musisz to zrobić przy pomocy broni jądrowej, aby cofnąć ich technologie o 10, 20 lub nawet 30 lat" - powiedział Hunter.

Podkreśla przy tym, że wojna na lądzie byłaby dla Amerykanów straszna, co udowadniają konflikty w Iraku i Afganistanie.

Komentarz Huntera dotyczy niedawnego porozumienia z Iranem, które zezwala mu na rozwój energetyki opartej na atomie - a nie broni. W zamian zostanie zniesiona część międzynarodowych sankcji gospodarczych.

Reklama

"Celem tych negocjacji jest osiągnięcie wzajemnie uzgodnionego i długoterminowego rozwiązania, które zapewni, że irański program atomowy będzie tylko i wyłączenie pokojowy. Iran potwierdza, że nie będzie rozwijał technologii związanych z bronią jądrową" - czytamy w umowie z 24 listopada 2013 roku.

Hunter nie wierzy jednak w te zapewnienia i uważa, że kongres powinien jak najszybciej zagłosować w sprawie sankcji dla Iranu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Iran | Broń jądrowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy