Reklama

1,5-kilometrowa kładka połączy Manhattan i Jersey City

Manhattan nie jest bardzo oddalony od Jersey City, ale ze względu na rzekę Hudson komunikacja między nimi bywa utrudniona. Wkrótce może się to zmienić, bo w planach jest budowa kładki łączącej Manhattan z Jersey City.

Liberty Bridge (nie mający nic wspólnego z mostami o takiej samej nazwie w Pittsburghu i Michigan) to projekt zainicjowany przez nowojorczyka Kevina Shane'a i zespół architektów Jeffa Jordana. Projekt zakłada budowę mostu o długości 1,5 km i szerokości co najmniej 60 m, który miałby wydzieloną przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. Połączyłby on Pennsylvania Railway Embankment po stronie Jersey City i Battery Park na Manhattanie.

Zgodnie z projektem, most byłby kilkupoziomowy. W deszczowe dni można by spacerować częścią zadaszoną, natomiast w słoneczne tą odsłoniętą. Na całym moście byłoby dostępne darmowe WiFi, ławki, budki z hot-dogami i punkty z kawą. Na moście byłyby także miejsca, w których można by podładować telefon czy laptopa. Energia pochodziłaby z paneli słonecznych i turbin wiatrowych.

Wciąż jeszcze jest wiele do zrobienia, ale wydaje się, że Liberty Bridge wkrótce stanie się kolejną ciekawą atrakcją Nowego Jorku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL