Reklama

Google Home - twój osobisty doradca

Google zaprezentowało urządzenie o nazwie Google Home. Wyglądający niczym głośnik gadżet ma pełnić rolę naszego asystenta i korzystać z zasobów Google.

"Jak ma na imię i nazwisko Adele?", "Jak po hiszpańsku będzie: Poproszę o piwo?", "Jaka będzie jutro pogoda?" - na te, i wszystkie inne pytania, odpowie Google Home. Niepozorne urządzenie, które umieścimy w dowolnym miejscu w domu. Kiedy będziemy potrzebować jego pomocy - wystarczy zapytać Google Home, które korzysta z funkcji Asystenta Google.

Ale to nie wszystko. Google Home będzie komunikował się innymi urządzeniami w naszym domu - z telewizorem, termostatem, smartfonem czy urządzeniami do odtwarzania dźwięku. Chcemy obejrzeć serial? Wystarczy poprosić Google Home. Wyłączenie światła? Jedno słowo i żarówka przestaje się świecić.

Reklama

Czym jest Asystent Google?

Asystent Google to połączenie najlepszych funkcji Siri stworzonej przez Apple i Cortany autorstwa Microsoftu. Asystent wykorzysta wszystkie funkcje Google Now, ale to nie koniec. Asystenta możemy poprosić o to, aby znalazł nam restaurację. Czym więcej korzystamy z pomocy Asystenta, tym lepsze (bardziej celne) odpowiedzi otrzymamy. 

Całość brzmi naprawdę nieźle, ale Google Home współpracuje wyłącznie z językiem angielskim i nie mamy na razie co liczyć na polską premierę.

Google Home zadebiutuje w listopadzie, w cenie 129 dolarów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: google home | asystent google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje