Reklama

Chiński lądownik księżycowy będzie problemem dla NASA

Chiński lądownik księżycowy może zakłócić badania prowadzone przez NASA – donosi serwis Space.com. Jakie zagrożenie widzą w nim Amerykanie?

W ramach misji Chang'e 3 chińska sonda najpierw okrąży Księżyc, a następnie wyląduje na jego powierzchni. Kolejny etap przedsięwzięcia zakłada uwolnienie łazika, który zacznie badać naszego naturalnego satelitę.

NASA obawia się jednak, że lądowanie sondy zakłóci badania prowadzone przez Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer (LADEE). Chodzi przede wszystkim o skażenie księżycowej egzosfery przez spaliny pochodzące z silników chińskiego statku.

Nie ma jednak tego złego, ponieważ wpływ sondy na atmosferę oraz późniejsze losy pozostawionych przez nią zanieczyszczeń są dla NASA bardzo interesującym zagadnieniem, które LADEE ma szanse zbadać.

Reklama

Amerykańska agencja ma nadzieję, że obie misje będą w stanie współistnieć i nie przeszkadzać sobie wzajemnie, a może nawet pozytywnie na siebie wpłyną.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NASA | chiński lądownik | Księżyc

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy