Reklama

Ziemia będzie naszym domem dłużej, niż początkowo sądzono

Ziemia będzie nadawała się do zamieszkania jeszcze przed 1 do 2 mld lat. Tak wynika z obliczeń uczonych z Uniwersytetu Colorado, o czym donosi serwis Dvice.

Wcześniejsze badania sugerowały, że warunki panujące na Ziemi staną się zabójcze dla życia za około 650 mln lat. Amerykańscy naukowcy zweryfikowali te dane przy pomocy symulacji komputerowej, która uwzględnia nie tylko modele temperaturowe, ale również zmiany związane z atmosferą, oceanami i lądami. Nowe obliczenia są dla nas zdecydowanie bardziej optymistyczne, ponieważ wynika z nich, że Ziemia będzie nadawała się do zamieszkania jeszcze przez co najmniej miliard lat (a może nawet dłużej).

Nie unikniemy jednak poważnych zamian, których najważniejszą przyczyną jest zmieniająca się aktywność Słońca. Naukowcy obliczyli, że temperatura gwiazdy będzie wzrastać o 1 proc. co 110 mln lat.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ziemie | Słońce | życie na ziemi

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy