Reklama

Ekspres do kawy siedliskiem bakterii

​Naukowcy odkryli, że w ekspresie do kawy mogą ukrywać się niebezpieczne dla zdrowia człowieka bakterie. To właśnie dlatego dokładne czyszczenie ekspresu do kawy jest tak ważne.

Zespół naukowców z Universitat de Valencia przeprowadził badania, z których wynika, że w fusach od kawy można znaleźć kilka niebezpiecznych rodzajów bakterii. Wyniki badań hiszpańskich uczonych opublikowano w "Scientific Reports".

W ciągu ostatnich kilku lat, ekspresy do kawy zyskały na popularności. Wiele osób zaczyna dzień od "małej czarnej", a ekspresy ciśnieniowe umożliwiają jej błyskawiczne zaparzenie. Ale wewnątrz ekspresu do kawy panują warunki sprzyjające rozwojowi bakterii. Dlatego tak istotne jest regularnie mycie tego urządzenia.

To nie wszystko! Okazuje się, że także miłośnicy herbaty powinni mieć się na baczności. W liściach herbaty mogą rozwijać się bakterie, które w określonych warunkach mogą wywoływać choroby zakaźne. Niektóre szczepy są odporne na temperatury 96oC. Mycie czajnika lub zaparzacza do herbaty, powinno być dla nas równie częstą czynności, co czyszczenie noży czy widelców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL