Reklama

Herbata Earl Grey ochroni przed chorobami serca

Picie herbaty Earl Grey może skutecznie chronić przed chorobami serca. Zawarty w niej olejek bergamotowy jest pomocny w walce z podwyższonym cholesterolem - jego efektywność jest tak wysoka jak stosowanych w medycynie statyn.

O dobroczynnych właściwościach herbat wiadomo od dawna. Teraz naukowcy z włoskiego University of Calabria odkryli, że spożycie jednej filiżanki Earl Grey dziennie pomaga zredukować cholesterol i tym samym obniża ryzyko wystąpienia chorób serca. Jest to możliwe dzięki enzymowi HMGF, który jest obecny w olejku bergamotowym pozyskiwanym z pomarańczy bergamoty.

Naukowcy twierdzą, że zawarty w herbacie Earl Grey olejek bergamotowy może działać równie silnie jak statyny, które od lat podaje się pacjentom ze zbyt wysokim cholesterolem. Medykamenty te wykazują jednak liczne skutki uboczne, których substancje naturalne są pozbawione.

Herbata Earl Grey może w niektórych sytuacjach być lepszą alternatywą niż farmaceutyki. Jednak zapewne jeszcze wiele czasu minie zanim olejek bergamotowy będzie można stosować w czystej postaci jako lek. Do tego czasu, regularne picie herbaty Earl Grey na pewno nie zaszkodzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama