Reklama

Samsung będzie produkował leki

Samsung to obecnie największy producent smartfonów na świecie i nawet Apple musi uznać jego wyższość. Po zdominowaniu tego segmentu, firma szuka nowych inwestycji. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo w aptekach pojawią się pierwsze leki wyprodukowane przez Samsunga.

Południowokoreańska firma kojarzona głównie z wszelakiej maści produktów elektronicznych, zamierza zainwestować aż 2 miliardy dolarów w rynek farmaceutyczny. Samsung będzie się skupiał przede wszystkim na zamiennikach droższych leków, które straciły już swój patent. Producent nie będzie zatem tworzył własnych leków, a jedynie „kopiował” rozwiązania innych. 

Analitycy uważają, że w ciągu kolejnych pięciu lat rynek farmaceutyczny wygeneruje dochód na poziomie 220 miliardów dolarów. Jest to potencjał, który Samsung zamierza odpowiednio wykorzystać.
 
Pomysł może brzmieć niedorzecznie, jednak należy pamiętać, że firma ta zaczynała swoją działalność w 1938 roku od produkcji i sprzedaży ryżu i makaronu. Dopiero w późniejszym okresie gigant zainteresował się elektroniką użytkową, w której funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama