Reklama

Uzbrojona wieżyczka zamiast wieży strażniczej

Amerykańska armia zamierza odejść od tradycyjnych wież strażniczych. Mają je zastąpić uzbrojone i proste w montażu wieżyczki – czytamy na łamach serwisu Edgadget.

System o nazwie Tower Hawk wygląda jak zwykły kontener. Po rozłożeniu - na które sześciu żołnierzy potrzebuje niecałą godzinę - zamienia się w uzbrojoną po sam dach wieżę strażniczą. Na szczycie znajdują się bowiem karabin maszynowy Browning M-2 oraz karabin snajperski. Broń jest kontrolowana przez znajdującego się w centrum sterowania żołnierza przy pomocy systemu Joint All Hazard Command Control System.

Tower Hawk został zaprezentowany na organizowanym przez NATO Network Integration Evaluation (NIE) 16.1. Jego testy odbywają się w teksaskim Fort Bliss.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amerykańska armia

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama