Erica to piękny android z Kraju Kwitnącej Wiśni, który wywołuje zachwyt [FILM]

Szybko starzejące się społeczeństwa zachodniej kultury, niechęć młodych ludzi do posiadania potomstwa, ciągła pogoń za karierą i pieniędzmi w końcu sprawią, że to te maszyny w przyszłości staną się jedyną naszą rodziną.

Erica jest najnowszym dzieckiem znanego na całym świecie naukowca, Hiroshiego Ishiguro, który ze swoim zespołem z Uniwersytetu w Osace pracuje nad najbardziej zaawansowanymi robotami humanoidalnymi na świecie. Androidka z Kraju Kwitnącej Wiśni prezentuje się zjawiskowo i zachwyca dość realistycznym ruchami ciała.

Erika napędzana jest technologiami sztucznej inteligencji. Potrafi włączyć się do konwersacji i rozbawić do łez, a przy tym okazać związany z tym pełny wachlarz emocji. Hiroshi Ishiguro chce, aby w przyszłości roboty humanoidalne zastąpiły nas w większości codziennych czynności, których wykonywanie przychodziłoby im o wiele łatwiej niż nam. Socjolodzy nie mają wątpliwości, że takie maszyny szybciej pojawią się w naszych domach i zastąpią nam członków rodziny, niż nam się to wszystkim wydaje.

Reklama

Póki co jednak delikatny robot może być jedynie wyśmienitym kompanem do długich pogawędek. Erika ma zdolności nie mniejsze od słynnego robota o imieniu Sophia, który został ambasadorem ONZ, a nawet otrzymał obywatelstwo Arabii Saudyjskiej. W Japonii tego typu maszyny cieszą się ogromną popularnością. Młode pokolenie na razie pochłonięte jest wirtualnym światem, w którym królują roboty, ale w przyszłości świat fikcji wymiesza się z realnym, dzięki takim wynalazkom jak Erika czy Sophia.

Źródło: Hiroshi Ishiguro/YouTube / Fot. Hiroshi Ishiguro

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy