Nowa generacja seks-robotów od RealDoll zachwyca sztuczną inteligencją [FILM]

Seks-roboty jeszcze kilka lat temu wywoływały uśmiech politowania, ale to już przeszłość. Najnowsze erotyczne zabawki wielu już zachwycają swoim realizmem, a nawet ekscytują. Aż strach pomyśleć, jak będą się one prezentowały za kilka lat.

Amerykański producent niezwykle realistycznych lalek erotycznych RealDoll, zaprezentował prototypy pierwszych na świecie autonomicznych seks-robotów. Firma wykorzystuje drukarki 3D to wytwarzania komponentów, które stanowią części humanoidalnego robota, napędzanego przez sztuczną inteligencję. Jest to możliwe, dzięki ostatniemu postępowi technologicznemu w tym zakresie, który pozwala już na przyspieszenie produkcji i zwiększenie jej efektywności, do tego stopnia, że możliwa jest masowa produkcja.

Prototypy potrafią poruszać oczami, ustami, głową, barkami i rękami. Inżynierowie odpowiedzialni za ten produkt obecnie koncentrują się nad mobilnością nóg i wprowadzają ostatnie poprawki w tym zakresie. Na Twitterze producenta umieszczono kilka krótkich filmików, które pokazują progres prac nad robotem, efekt może nie jest jeszcze idealny, a ruchy zbyt płynne, ale i tak robi spore wrażenie.

Reklama

Atrybutem tych maszyn jest jednak technologia sztucznej inteligencji. RealDoll opracowało system, który pozwala na niedostępną dotąd interakcję seks-robota z człowiekiem. Maszyna obserwuje swojego właściciela, poprzez system rozpoznawania twarzy, i próbuje spełnić jego najbardziej dziwaczne zachcianki. Inżynierowie pracują też nad czujnikami, które mają wykrywać dotyk, oraz systemami podgrzewania lalek, by te miały temperaturę wewnętrzną podobną do człowieka.

Harmony może również wdać się w długą konwersację. Celem firmy RealDoll nie są tylko sprawy związane z seksem. Lalki mają w przyszłości ułatwić nam wykonywanie rutynowych czynności, na które tracimy najwięcej cennego czasu. Lalki mają nawet stać się członkami rodzin. Patrząc z perspektywy coraz większego oswajania się ludzi z wszelkiej maści robotami, zapracowanego i stresującego trybu życia, niechęci do posiadania potomstwa, niezadowolenia ze swojego życia seksualnego lub w ogóle go nie posiadania, w przyszłości większość mieszkańców naszej planety będzie dosłownie żyło na co dzień z seks-lalkami.

Według najnowszej ankiety, przygotowanej przez serwis YouGov, ponad 50 procent osób dorosłych uważa, że w ciągu następnych pięciu dekad ludzie będą częściej obcowali w sypialni z robotami, niż z innymi ludźmi. Nowe technologie produkcji sprawią, że seks-lalki będą budowane szybciej, a ich sklepowe ceny powinny mocno spaść, dzięki czemu będą dostępne dla większej rzeszy ludzi nimi zainteresowanych. Również łatwiejsza będzie ich personalizacja pod najbardziej wyszukane gusta klientów.

Ceny lalek mocno spadają. Dotychczas za seks-robota od prestiżowej firmy RealDoll trzeba było zapłacić ponad 60 tysięcy złotych. Teraz DS Robotics oferuje lalki wyprodukowane w nowej technologii za niespełna 18 tysięcy złotych. RealDoll chce tę kwotę jeszcze obniżyć do poniżej 10 tysięcy złotych. Trzeba tutaj podkreślić, że te tańsze kompletnie niczym nie różnią się od tych droższych, oczywiście mamy tu na myśli system poruszania się i inteligencji, co możecie zobaczyć na zamieszczonym materiale filmowym.

Przedstawiciele firmy RealDoll uważają, że popularyzacja wszelkiej maści robotów w życiu naszej cywilizacji jest nieubłagana, bez względu na to, czy nam się to podoba czy nie. Tak jak wiele przełomowych technologii, z których korzystamy na co dzień, powstało na potrzeby prowadzenia działań wojennych, tak i dzięki wielkiemu zainteresowaniu seks-robotami, niebawem zwykłe roboty zaczną masowo pojawiać się w życiu większości z nas.

Źródło: GeekWeek.pl/RealDoll / Fot. RealDoll

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy