Reklama

Oto MELTANT-α, niezwykły robot-avatar człowieka

Niedawno fundacja X-Prize ogłosiła historyczny konkurs na budowę pierwszego robota-avatara człowieka, dzięki któremu będziemy mogli odczuwać otaczającą nas przestrzeń i wchodzić z nią w interakcję w taki sposób, jakbyśmy fizycznie znajdowali się w miejscu przebywania maszyny.

Konkurs kończy się w roku 2021, i wówczas ta technologa ma stać się rzeczywistością, ale wszystko wskazuje na to, że przyszłość nadeszła już dziś.

Japońska firma Meltin zaprezentowała swojego robota-avatara o nazwie MELTANT-α, który w niezwykle precyzyjny sposób naśladuje operatora. Interakcja inżyniera z robotem odbywa się w czasie rzeczywistym, z pomocą kontrolerów i gogli VR.

Człowiek odczuwa na własnym ciele wszystkie ruchy robota, a także generowane obciążenia. Na zaprezentowanym filmie możecie zobaczyć, jak niezwykle precyzyjne ruchy można wykonywać z jego pomocą. To wszystko zasługa specjalnych włókien polimerowych, które mają za zadanie naśladować ludzkie ścięgna.

Reklama

Robot-avatar już w takiej formie zadziwia, a co dopiero będzie działo się za kilka lat, gdy zostanie znacznie udoskonalony. Obejrzyjcie materiał filmowy i wyobraźcie sobie przyszłość, w której każdy z nas będzie miał swojego cyfrowego avatara.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Meltin

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy