Polscy studenci zajęli 2. miejsce w prestiżowych zawodach marsjańskich łazików

Zespół AGH Space Systems wziął udział w drugiej azjatyckiej edycji słynnych zawodów marsjańskich łazików Indian Rover Challenge 2019. Polacy zaprezentowali swoje świetne umiejętności, które zostały docenione przez jury.

Polscy studenci zajęli 2. miejsce w prestiżowych zawodach marsjańskich łazików
Polscy studenci zajęli 2. miejsce w prestiżowych zawodach marsjańskich łazikówGeekweek - import

W zawodach Indian Rover Challenge 2019 wzięło udział 35 drużyn z całego świata, w tym dwie z naszego kraju. Co niesamowite, Polakom udało się zająć bardzo wysokie 2. miejsce na podium tych prestiżowych zawodów i jako jedynym spoza Azji, gdyż na 1. miejscu znaleźli się studenci z zespołu Anveshak z Indian Institute Of Technology z Indii, a 3. należało do zespołu IUT Mars Rover z Bangladeszu.

Ale to nie wszystko. Wyróżnienie od organizatorów Indian Rover Challenge 2019 otrzymał również zespół University of Warsaw Rover Team, czyli druga drużyna z naszego kraju, która pojawiła się na zawodach. Studenci stali się wzorem do naśladowania dla innych zespołów z całego świata za ducha rywalizacji oraz inspirowanie do aktywnej rywalizacji wszystkich zawodników uczestniczących w IRC.

Bez wsparcia i pomocy zespołu University of Warsaw Rover Team, studenci z AGH Space Systems nie odnieśliby tak dużego sukcesu. Wszystko za sprawą problemów z łazikiem, których studenci z Krakowa poratowali udostępnieniem części zapasowych. Polacy uzyskali najwyższy wynik w Equipment Servicing Task oraz świetnie rozpoczęli swoje zmagania w Science Task.

Jak sami przyznają, był to dla nich najlepszy i najbardziej udany dotychczas, czyli w 3-letniej karierze udziału w prestiżowych zawodach Rover Challenge Series, występ. Skład zwycięskiego zespołu przedstawia się następująco: Przemek Walczyk, Weronika Mrozińska, Jakub Pegza, Kasia Gajewska, Daniel Bula, Maciek Kurcius, Krzysztof Chutkiewicz, Marek Kalemba, Michał Krupa, Patryk Jarosz, Kamil Machoń, Maciej Kleszcz i Maciej Kotecki.

Źródło: GeekWeek.pl/AGH Space Systems / Fot. AGH Space Systems

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas