Robo-pies od Hyundaia nagle pojawił się w fabryce Kia. Zobacz go w akcji [WIDEO]

Spota często możemy zobaczyć w Internecie w roli czysto rozrywkowej, ale czworonożny robot nie jest tylko zabawką. To potężne narzędzie do wykonywania zaawansowanych zadań. Zobacz, jak ten robot radzi sobie w fabryce.

Robo-pies pojawił się w jednej z fabryk firmy motoryzacyjnej Kia w Korei Południowej. Co tam robił, skoro właścicielem Spota jest Boston Dynamics, która należy do koncernu Hyundai? Otóż zarówno Kia, jak i Hyundai należą do tej samej grupy kapitałowej, zatem mogą pomiędzy sobą wymieniać najnowsze technologie, co od jakiegoś czasu widać w nowych pojazdach obu producentów.

Inżynierowie chcieli sprawdzić, jak Spot zwiększy efektywność pracy w fabryce. Robot został wyposażony w najnowszą wersję systemu LiDAR oraz zestaw kamer termowizyjnych i czujników. Robot zmapował całą fabrykę. Do tej pory trzeba było użyć aparatu i statywu, a następnie przez wiele godzin chodzić z nimi po całym obiekcie. Teraz wystarczy spuścić ze smyczy robo-psa, który za pomocą swoich kamer dokładnie zobrazuje cały obiekt, a później jego cyfrowa wersja trafi do projektantów.

Reklama

Spot będzie też nadzorował poszczególne urządzenia pod kątem ich wydajności. Jeśli robot dostrzeże problemy, obsługa techniczna będzie mogła szybko zareagować i wyeliminować defekty. Tutaj trzeba podkreślić, że zdarzają się one dość często, bo linia produkcyjna jest bardzo skomplikowana. Awarie wpływają na prędkość produkcji, a to z kolei przekłada się na opóźnienia.

Przedstawiciele Hyundaia i Kia zamierzają częściej korzystać z pomocy tego typu urządzeń. Ich możliwości pozwolą o wiele lepiej zreorganizować prace w fabrykach i wykorzystać ich potencjał do zwiększenia efektywności produkcji. W rezultacie tego klienci będą mogli liczyć na lepszej jakości części, krótsze czasy oczekiwania na ich wyprodukowanie, a ostatecznie na szybsze dotarcie do nich zamawianych pojazdów.

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics/Hyundai / Fot. Boston Dynamics/Hyundai

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama