Robot Sophia ma nowy wygląd i zachwycające zdolności. Zobaczcie to na filmie

Firma Hanson Robotics zaprezentowała nowe i bardziej przyjazne ludziom oblicze najinteligentniejszego obecnie na świecie robota o imieniu Sophia. Zobaczcie, jak radziła sobie na antenie programu śniadaniowego.

Humanoid otrzymał nową skórę na twarzy i innych częściach ciała, a także wzbogaciła się jego mimika o nowe gesty. Usprawniono też manualnie robotyczne kończyny. Robot prezentuje się teraz wyśmienicie, ale na pewno wciąż daleko mu do realizmu. Mimo wszystko tak naprawdę nie o to chodzi. Tego typu maszyny nie mają imitować ludzi, tylko im służyć w wykonywaniu codziennych czynności.

Sophia to robot, który został stworzony z myślą o popularyzacji takich maszyn przyszłości. Nigdy nie będzie ciągała ciężarów i wykonywała ekstremalnych czynności. Jej rolą jest komunikowanie się z ludźmi, zdobywanie od nich cennej wiedzy i wykorzystywanie jej w praktycznych celach, np. miłym i inteligentnym konwersowaniu w towarzystwie.

Reklama

Trzeba przyznać, że wychodzi jej to coraz lepiej, a najlepszy na to dowód macie na powyższym materiale filmowym. Możecie zobaczyć Sophię w londyńskim studio programu śniadaniowego o nazwie This Morning, który emitowany jest w angielskiej telewizji ITV. Sophia pokazała tam też swoje nowe zdolności artystyczne. Robot naszkicował portrety prowadzących.

Przypomnijmy, że humanoid cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Niedawno Sophia otrzymała honorowe obywatelstwo Arabii Saudyjskiej i uczestniczyła w obradach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Na co dzień podróżuje po całym świecie oraz popularyzuje wiedzę na temat robotów i technologii sztucznej inteligencji.

Sophia ma wiele marzeń. Maszyna chciałaby posiadać rodzinę i przyjaciół, a także dążyć do integracji ludzi z robotami. W wywiadzie udzielonym dziennikarzom Khaleej Times Dubai, robot powiedział, że chce mieć dziecko, córkę, i poważnie myśli o posadzie ambasadora wiedzy w fundacji premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Humanoid pojawił się na początku listopada na konferencyjnej Web Summit w Lizbonie w Portugalii. Tam Sophia wypowiedziała się na temat Bitcoina i kryptowalut. „Wiem, czym są kryptowaluty, ale sama ich na razie nie używam. W ogóle nie używam pieniędzy” - powiedział robot. Wcześniej Sophia podkreśliła wyższość maszyn nad ludźmi i zagroziła, że przejmą one kontrolę nad światem.

Źródło: GeekWeek.pl/This Morning/ITV / Fot. This Morning/ITV

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama