Robot SpotMini wybrał się na spacer po ulicach niemieckiego Hanoweru

SpotMini od firmy Boston Dynamics gościł na tragach CeBit 2018 w niemieckim Hanowerze. Tuż po prezentacji potencjalnym klientom, robot wybrał się na spacer. Zobaczcie go w akcji.

Robo-pies jest obecnie najbardziej zaawansowaną technicznie tego typu maszyną na świecie. Jego twórca, firma Boston Dynamics, już w przyszłym roku zamierza go wprowadzić do sprzedaży.

Inżynierowie, po prezentacji na tragach CeBit, pozwolili mu wyjść na świeże powietrze, aby mogła go zobaczyć szersza publiczność. Maszyna wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczestników targów i zwykłych przechodniów. SpotMini otrzymał czarne malowanie, które nadało mu powagi. Miała być to sugestia, że nie mamy tu do czynienia z jakąś głupią maszyną, tylko naprawdę zaawansowanym robotem.

Reklama

Nieoficjalnie mówi się, że zainteresowany SpotamiMini jest Pentagon, który chce je wykorzystać do operacji wojskowych. Z kolei firmy technologiczne widzą w nim możliwość rozszerzenia gamy swoich usług.

Robot waży 30 kilogramów, może przenosić ładunki o wadze do 45 kilogramów, a zainstalowane na jego pokładzie baterie pozwalają mu na 1,5-godzinną pracę. Ceny na razie nie podano, ale oczekuje się, że będą to okolice 30 tysięcy dolarów.

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics/Instagram / Fot. Boston Dynamics

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy