Roboty będą teraz budowały roboty wyposażone w sztuczną inteligencję

Szwajcarska firma ABB zamierza wybudować w Chinach najnowocześniejszą na świecie fabrykę robotów, w której roboty wyposażone w AI będą budowały roboty.

Szwajcarska firma ABB zamierza wybudować w Chinach najnowocześniejszą na świecie fabrykę robotów, w której roboty wyposażone w AI będą budowały roboty.

Inwestycja ma opiewać na 150 milionów dolarów i zakłada budowę gigantycznej fabryki w Szanghaju. Chociaż na całym świecie znajduje się wiele tego typu fabryk, to jednak ta ma wyróżniać się spośród wszystkich zaawansowaniem. Niezwykle precyzyjne roboty przemysłowe YuMi będą tam produkowały inne roboty wyposażone w sztuczną inteligencję do najróżniejszych zastosowań.

Z roku na rok technologie robotów rozwijają się w szalonym tempie. Jako że są one coraz bardziej inteligentne, to zapotrzebowanie na tego typu maszyny rośnie lawinowo. Producenci maszyn potrzebują zwiększyć sprzedaż, a wciąż pojawia się problem szybkości i wydajności produkcji. Firma ABB dostrzega ten fakt, dlatego budowa fabryki w Chinach ostatecznie doprowadzi do zaspokojenia rynku, obniżenia kosztów i cen robotów oraz ich spopularyzowania w społeczeństwie.

Reklama

Przypomnijmy, że szef japońskiej firmy SoftBank, która jest w tej chwili światowym pionierem tworzenia inteligentnych robotów, zapowiedział niedawno, że jego firma wyznaczyła sobie za cel upowszechnienie robotów na świecie. Do roku 2050 ma być ich więcej od ludzi. Dzięki nim nasze życie ma się odmienić nie do poznania na lepsze. Szczególnie doceni ten fakt szybko starzejące się społeczeństwo krajów rozwiniętych i rozwijających się.

Z ogromną pomocą w realizacji tej pięknej wizji ma przyjść technologia sieci nowej generacji 5G. Pozwoli ona na superszybkie i stabilne połączenia w globalnej sieci, pomiędzy urządzeniami Internetu Rzeczy, w tym robotami, oraz systemami sztucznej inteligencji i chmurami obliczeniowymi. Najbliższa przyszłość zapowiada się więc wyśmienicie.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. ABB

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy